5 ostoba mítosz a menstruációról, amiben sokan még mindig hisznek: ideje beszélnünk róluk
Nagyon reméljük, hogy te egyetlen ponton sem fogsz meglepődni, ha pedig mégis, akkor azt alaposan átbeszéled a barátnőiddel vagy anyukáddal.
Nagyon reméljük, hogy te egyetlen ponton sem fogsz meglepődni, ha pedig mégis, akkor azt alaposan átbeszéled a barátnőiddel vagy anyukáddal.
Mindannyiunknak van egy személyes történetünk. Mindannyian vágyunk arra, hogy elmesélhessük valakinek, azonban sokan megtorpanunk, amikor ki kell állni mások elé. A személyes történetünk megosztása azt jelenti, hogy fel kell vállalnunk a történetünket és ezzel együtt önmagunkat is. Önmagunk egy sebezhetőbb, törékenyebb, kiszolgáltatottabbnak tűnő énjét. Azt a valakit, aki eddig a sötétben bujkált, mert félt attól, hogy a fájdalmát mások elé tárja.
A menstruáció szerethető? Miért is kellene szeretni amikor, vérrel, fájdalommal, alhasi görccsel és kétszeresére megnagyobbodott méhhel jár, amitől a saját nadrágodat képtelenség begombolni? Ráadásul ott van a hasi puffadás, medencealapi izmok tompa nyomó érzete, többeknek pedig fejfájással, hányingerrel és olyan erős fájdalmakkal, ami ellehetetleníti az aznapi munkavégzést.
Ha veled is előfordult már, hogy eltöltöttél másfél napot a paplan alatt görcsölő hassal, és az utolsó dolog, amire képesnek érezted magad, az volt hogy elmenj az edzőterembe? Természetesen nem vagy egyedül. Akárhogy is, muszáj megfontolnod, hogy kipróbáld a mozgást a menstruációd alatt.
Közvetlenül a menstruáció után sokat javul a térbeli tájékozódási képességünk. Három héttel később kommunikációs készségeink vannak csúcson. Kiderült, hogy a menstruációs ciklus valóban befolyásolja az agyműködést – csak nem úgy, ahogy gondoltuk.