Így fogd meg a meleget! 5 zsebbarát tipp a fűtés hatékonyságának javítására
Forrás: Getty

Ez is érdekelhet
Ő Vilmos herceg szeretője? Vad elmélet terjed a herceg hűtlenségéről
Harry herceg olyan lavinát indított el a szavaival, amire talán még ő maga sem számított.
A színész, aki a boldogságért cserébe képes volt feladni a hollywoodi csillogást! Avagy Josh Hartnett sikersztoriját az álomgyár sem írhatta volna szebben
Josh Hartnett amilyen nagy lendülettel és sikerrel övezve robbant be Hollywoodba, olyan szépen és halkan köszönt el egy időre a reflektorfénytől.
Az alábbi apró trükkök segítségével rengeteg energiát takaríthatunk meg a kemény hidegek idején.
1. Az ideális hőmérséklet: 18°C
A 18 mágikus szám. Ezen a hőmérsékleten ugyanis mindenki kellemesen érezheti magát a lakásban laza ruházat mellett is. Ha elsőre túlzottan hűvösnek érezzük, kezdjük egy magasabb szinten, és hétről-hétre egy-egy fokot csökkentve, lépésenként jussunk el a kitűzött célig. És hogy számokban is mutassuk, mit jelent mindez: ha egy fokkal csökkentjük a lakás hőmérsékletét, akár 10%-ot is megtakaríthatunk az energiafogyasztáson a fűtési szezon végére.
Melegebb lakás fűtés nélkül – 10 tippünknek hála egyáltalán nem lehetetlen
2. Használjunk időzítőt
Ha a kazán időzítővel ellátott, feltétlenül támaszkodjunk erre, hiszen meleg lakásban ébredhetünk és meleg otthonba érkezhetünk meg anélkül, hogy non-stop menne a fűtés. Tekintve, hogy a rendszernek némi időre van szüksége, mire bemelegszik, a következőket ajánljuk:
- ébredés előtt 20, hazaérkezés előtt 15 percre időzítsük a fűtés beindulását
- munkába indulás, valamint este, lefekvés előtt 20-20 perccel pedig már kikapcsolhat a rendszer, a meleg még így is bőven kitart majd, amíg otthon, illetve ébren vagyunk.
3. Ne fűtsük, amit nem használunk
Ez elsőre nyilvánvaló, mégis sokszor megfeledkezünk róla. Ha van üresen álló szobánk, vagy olyan helyiségünk, amiben tényleg csak kevés időt töltünk a nap folyamán, tekerjük le a fűtését, az ajtaját pedig tartsuk zárva, hogy ne szívja el a meleget a lakás többi részétől. Hasonló elvek szerint a folyosón vagy a lépcsőfordulóban is alacsonyabban tarthatjuk a hőmérsékletet, hiszen ezekben a terekben többnyire csak megfordulunk, huzamosabb ideig nem tartózkodunk itt.
4. Hagyjuk szabadon a radiátor előtti teret
Ha bútorokat helyezünk a fűtőtest elé, elfogják majd a meleget, hiába növeljük a fűtés intenzitását. Ráadásul maga a bútor is károsodhat a közvetlen hőtől, azaz idővel duplán rosszul járhatunk. Ügyeljünk tehát arra, hogy a radiátor előtere a lehető legszabadabban maradjon, így a meleg levegő zavartalanul áramolhat majd szét a szobában.
Az Instagram leghangulatosabb olvasósarkai – Te melyiket fogadnád el?
5. Csípjük nyakon a huzatot
Feltétlenül szánjuk arra időt, hogy megkeressük, hol szökik a meleg a lakásból. Van, ami nyilvánvaló lesz, de biztosan lesznek nehezebb pontok is. Azokat a falakat például mindenképp ellenőrizzük, ahol csövek vagy vezetékek jönnek be a lakásba.
Hogy tetszett a cikk?
Ezért tesz rosszat a bőrödnek, ha mindennap zuhanyzol
Mindennap zuhanyzol és szerinted ez teljesen rendben van, sőt, másoktól is elvárható? Van egy rossz hírünk!
Az ókori görög és római nők élete egyáltalán nem olyan volt, mint a filmekben
Talán mégsem volt olyan jó buli ókori görög vagy római nőnek lenni, nem?
A vasárnapi alvásnak fontosabb szerepe van, mint gondolnád
Szinte utálod a vasárnapot, annyira nyomaszt, hogy másnap már hétfő? Itt a megoldás!
Miért telik gyorsabban az idő, ahogy öregszünk? Tudományos válasz van rá!
Gyerekként olyan, mintha egy év egy évezred lenne, majd felnövünk és hirtelen elkezd rohanni az idő. Mi erre a tudományos magyarázat? Most megtudhatod!
Mutatjuk 2023 legmenőbb sportcipőit: nemcsak tornához, de a mindennapokra is tökéletesek
Mutatjuk, milyen színű sportcipők kerülnek idén előtérbe.