6 híres festmény, ami csodálatos háttérsztorival rendelkezik

Nagyon sok híres festménynek van lenyűgözően izgalmas háttértörténete, amelyet azonban csak kevesen ismernek. Most bemutatunk neked hat izgalmas művészeti sztorit!
Johannes Vermeer – Leány gyöngy fülbevalóval
Ez a rendkívül szép és híres festmény a 17. században készült és az évszázadok során sok-sok más címet viselt már. A mostani nem olyan régen ragadt rá, ráadásul annak ellenére, hogy a kutatók nem biztosak benne, hogy Vermeer valóban gyöngy fülbevalót festett-e a lánynak vagy az valamilyen más ékszer. Ennek oka, hogy a látvány kicsit fémes, akasztónak pedig semmi nyoma a fülnél. További érdekesség, hogy a háttér eredetileg egy zöld függönyt ábrázolt.
Edward Hopper - Éjjeli baglyok
Edward Hopper Éjjeli baglyok című festménye az amerikai művészet egyik legnagyobbra értékelt műve. Érdekesség, hogy eredetileg a festő más címet szánt neki, a véglegeset a felesége javasolta, Hopper pedig soha nem árulta el, mi volt a saját ötlete.
Vincent van Gogh - Éjjeli kávézó
Vincent van Gogh híres arról, hogy festményein sokszor szerepel a csillagos ég, ilyen alkotásból az Éjjeli kávézó volt az első. Olyan pontosan festette meg rajta az eget, hogy a csillagászok pontosan meg tudták mondani, a festő 1888. szeptember 16-17-én készítette.
Gustav Klimt – A csók
Gustav Klimt számára A csók megfestése volt az utolsó esély arra, hogy megőrizhesse hírnevét, előtte ugyanis komoly kudarc érte. 1900 és 1907 kötött mennyezeti festményeket készített a Bécsi Egyetem nagy halljába, ezeket azonban utálta a közönség, az egyetem még a pénzt is visszakövetelte a művésztől. Innen visszajönni nem volt könnyű, A csók azonban a mai napig sokak kedvenc festménye, az alkotó pedig annak idején egy vagyont kapott érte.
El Greco – Toledo látképe
El Greco Toledo látképe című festménye volt a kor első tájképe erről a területről. Sok szakértő úgy gondolja, az alkotás eredetileg több részes lehetett, ám a darabok sajnos elvesztek. Ráadásul ha összeveted a város látképét a maival, látni fogod, hogy fontos részletek nem passzolnak, így valószínű, hogy a művész a fantáziáját is belevitte festményébe.
Leonardo da Vinci – Hölgy hermelinnel
A művészeti szakértők nagyon sokáig nem voltak meggyőződve arról, hogy a Hölgy hermelinnel című festményt valóban Leonardo da Vinci festette, mert az aláírás jó pár évvel az eredeti festékréteg után került rá. Későbbi vizsgálatok során megállapították, hogy ennek oka egy gyatra restaurációs kísérlet. A festményen megtalálható da Vinci ujjlenyomata, ugyanakkor az is látszik, hogy egy kontár az eredetileg sötétkék hátteret feketére maszatolta át.
Olvastad már?
Hogy tetszett a cikk?
Napi horoszkóp február 4.: a Kosok izgalmas kalandban próbálhatják ki magukat, a Rákok rástresszelnek egy bizonyos helyzetre
A csillagok hétvégére is tartogatnak izgalmakat, érdemes tehát elolvasnod a horoszkópodat!
Van, aki egyenesen felismerhetetlen: 7 híres ember, aki nem bírt leállni a plasztikával
Ezek a sztárok gyönyörűek voltak és idős korukban is azok lettek volna, ha nem válnak a plasztika rabjává.
Júlia, Iluska, Margarita: kik az irodalom emlékezetes szerelmespárjai?
Közeledik a Valentin nap, ennek ürügyén sorozatunkban valós és fiktív szerelmespárokat veszünk górcső alá. Az Évamagazin.hu cikke.
Hol van ilyenkor a divatrendőrség? A Grammy-gála történetének legmeghökkentőbb szettjei
Ha mesélni tudna a Grammy-gála vörös szőnyege...
Kellemetlen! Az ok, amiért Madonna lányát nem engedték be Marc Jacobs bemutatójára
Úgy tűnik, hogy a divathét szabályai alól Madonna lánya sem kivétel.
„Segítség: anyukám csak akkor hajlandó vigyázni az unokájára, ha fizetek érte”
Mit tehet az ilyen helyzetben lévő anyuka?