Ha ezt elolvasod, mindenképpen sportolni akarsz majd!

Europress
Birta Brigi

Tiszteletben tartjuk, ha valaki nem szeret sportolni, de vannak olyan érveink, amik mellett azok sem mehetnek el szó nélkül, akik a hátuk közepére sem kívánják a mozgást. Ilyen például a következő…

Olvasd el ezt is!
Kiderült: halálos a mozgásszegény életmód

Nemrég elkezdtem egy fitneszzel kapcsolatos képzést, ahol egy nagyobb tananyagot szántak a nők és a testmozgás kapcsolatának. Itt több különleges téma felmerülhet a terhesség, a menstruáció és a hormonok kapcsán, de van egy olyan, ami nagyon megragadt bennem. Ez pedig nem más, mint a csontritkulás. Ez sokkal inkább érinti a nőket, mint a férfiakat, ezért már egészen fiatal kortól fontos rá nagy figyelmet fordítani. Az órán elhangzottak után még jobban beleástam magam a témába, és megtudtam, hogy azok a nénik, akiket úgy látsz az utcán járkálni, hogy derékszögben állnak, és nem bírnak kiegyenesedni, fiatal korukban valószínűleg azok a lányok voltak, akik nem sportoltak semmit.

Olvasd el ezt is!
A közös edzés, mint párkapcsolati terápia? Naná!

Tudnod kell, hogy nagyjából 35 éves kor felett a szervezetünk már több csontszövetet bont le, mint amennyit épít, de a nőknél a menopauza során még inkább fokozódik ez a folyamat. Ezért nagyon fontos, hogy ekkorra már egy igen erős csontozattal és csontsűrűséggel rendelkezz. (Ráadásul a terhesség alatt is gyengül a csontozatod, hiszen a női test csodás módon úgy van kitalálva, hogy a babát védje elsősorban, így ha kevés D-vitamin és kalciumot juttatsz be, de te testedből von el az ő javára.) Szóval, ha már egy eleve nem túl erős csontozattal vágsz bele a harmincas éveid közepébe, és aztán a változókorba, nagy eséllyel nem focizol majd az unokáiddal, hanem csak mesélsz nekik, és nem lesz könnyű az életed idős korodban. Ha viszont már most elkezded az odafigyelést, és a felkészülést, akkor megelőzheted, hogy te se tudj majd kiegyenesedni néniként!

Olvasd el ezt is!
Ha már bűnözni akarsz, ezt a szénhidrátot válaszd!
  1. Fogyassz sok D-vitaminban és kalciumban gazdag ételt (tejtermékek, halak, mák, amaránt, gomba, máj… stb.), időről-időre akár étrend-kiegészítő formájában is bejuttathatod.

  2. Mozogj rendszeresen, mert a terhelés hatására erősödik a csontszerkezet.

  3. Ha nem szeretsz sportolni, legalább heti 3 alkalommal sétálj tempósan 30 percet.

  4. Kerüld a szénsavas, cukros üdítőket, mert ezek gátolják a csontok erősödését.