Mennyi vizet kell inni nyáron?

Promóció

Te ugyanannyi vizet iszol télen, mint nyáron? És vajon mi az ideális mennyiség?

A TV2 TestŐr című műsorában legutóbb többek között erre keresik a választ. De szó esett még a D-vitamin fontosságáról és szervezetbe való juttatásáról, a pikkelysömörről, a hajdiagnosztikáról, és sok más témáról is!

Hajdiagnosztikával személyre szabott tanácsadást kaphatunk

Hajdiagnosztikával illetve bőrdiagnosztikával egészen speciális dolgokat is meglehet állapítani. Különböző kamerák teszik lehetővé, hogy egészen pontosan ismerjük hajunk, bőrünk állapotát. A kapott mérési eredmények értékelése alapján tudjuk, hogy mi az, ami hiányzik szervezetünkből. A személyre szabottság lehetővé teszi, hogy akár a belső szerveink állapotára is következtessünk. A hidratálókrémek legfőbb célja, hogy a bevitt folyadékot minél jobban megkössék a bőrünkben.


Nyáron a folyadékbevitel mellett a belső hidratálás is kiemelten fontos

Az emberi test 70%-a víz, amelyből 7-8 liter a bőrünkben található, a vízmolekulák a véráram útján jutnak el az irha (dermis) rétegbe. A dehidratált (vagy vízhiányos) bőr víztartalmának egy részét elveszíti, vagy a hidratáltság kialakításában szerepet játszó természetes tényezők fiziológiai eredetű hiányával összefüggő okok miatt nem tartalmaz megfelelő mennyiségű vizet. Vízhiányos állapot a bőrünkön bőrtípusunktól függően alakulhat ki. Felszíni vízhiány inkább a zsíros és a száraz bőrön jellemző. Mélyrétegi vízhiány esetében pedig nem csak a hámrétegen, hanem a bőr alsóbb rétegeiben, az irhában és a bőralján is jelentkeznek vízhiányos tünetek.


Ma már a szempillaépítésnek csak a fantáziánk szabhat határt

A szempillaépítés után az első 24 órában érdemes odafigyelni, hogy ne érje víz, vízgőz. Éppúgy, mint a műköröm építésénél, itt is dúsítani kell a szempillát folyamatosan, a hullás végett. Ma már kelendőek a színes, egészen extrém szempillák is. Természetesen mindegyiknek megvan a maga helye, és alkalma. Ha szempilla építő tanfolyamon gondolkodunk, akkor érdemes körültekintően kiválasztani a helyet ahol tanulni szeretnénk. A referenciák pontos ismeretében a választás egészen biztos, hogy megfelelő lesz.


A napon vagy szoláriumban töltött idő mellett a helyes táplálkozás is hozzájárul a kellő D-vitamin bevitelhez

A sok D-vitamin elengedhetetlen a hajunk, bőrünk, körmünk egészsége végett. A krónikus gyulladások hajhulláshoz is vezethetnek. Vannak élelmiszerek, amik ezeket megakadályozzák. Számos étel befolyásolja, hogy milyen lesz a hajunk állaga illetve állapota. Bizonyos zöldségekben található ásványi anyagok hozzájárulnak a haj egészséges állapotának visszaállításához.


A nyár előtti időszakban van a szervezetünknek a legnagyobb szüksége D-vitaminra

A szép bőr érdekében a napon vagy szoláriumban töltött idő kifejezetten hasznos lehet. A D-vitamin szintünk, érdekében elengedhetetlen. A napvédő krémek használata természetesen a káros sugarak ellen elengedhetetlenek. Azt viszont nem árt észben tartani, hogy ezek a krémek vízzel lemoshatóak. Tehát ha vízbe megyünk, majd onnan kijövünk, érdemes újra bekenni magunkat ezzel is megelőzve a leégést.


A pikkelysömör egy nem fertőző bőrbetegség, ami Magyarországon a lakosság nagyjából 2%-át érinti

A pszoriázis, avagy ismertebb nevén a pikkelysömör, olyan élethosszig tartó, nem fertőző bőrbetegség, amely a bőr, a körmök, ritkább esetben a nyálkahártya megbetegedését okozza. A betegség kialakulását az immunrendszer egyes elemeinek a rendellenesen fokozott működése okozza, ezáltal folyamatosan fenntartva a bőr gyulladásos állapotát. Az elváltozás következtében a bőrön elszarusodott pikkelyszerű elváltozások keletkeznek, melyek akár a test 90%-át is boríthatják. A Ne rejtőzködj kampány célja a betegség megismertetése az érintettekkel, a betegek és hozzátartozóik tájékoztatása a kórképről. A Ne rejtőzködj! Programban ismertetjük a pszoriázis főbb tüneteit, kialakulásának okát, gyakoriságát, a betegséggel járó pszichés változásokat, az esetleges tévhiteket és a standard kezelések mellett a biológiai terápia lehetőségeit.


A bőrtípusok eltérősége nyáron mutatkozik meg leginkább

A nyári bőrápolás speciális. bőrtípusonként szabályok vannak, de ami a legfontosabb, hogy a napfény általában minden bőrtípusnak jót tesz. A napégés viszont gyulladást okoz a bőr felszínen, ezért napfényvédő szereket mindig használjunk. A szeborrea következménye a baktériumoknak köszönhetően gyulladás lehet, ezzel együtt jár egy száraz felszín is, aminek kapcsán a hidratálás nyáron fontosabb, mint az év bármely más szakaszában. A "normál" bőr is veszíti a folyadéktartalmát. Aki ilyen bőrtípussal rendelkezik, neki is pótolni kell a folyadékot, a nap szárító hatására mindenkinek odakell figyelni. Gyantázás után, aznap feltétlen ne menjünk napra, mert foltosodhat a bőrünk.