A 4 leggyakoribb kérdés, amiket mindenki feltesz magának, aki futópadon kezd el futni

Getty Images
Runner's World

Rosszul bírod a kinti futást a nyári melegben, ezért inkább a futópados edzéssel kacérkodsz, ám nem vagy biztos néhány dologban? Most választ adunk a 4 leggyakrabban feltett kérdésre! A Runner's World magazin írása.

Tényleg az a legideálisabb, ha 1%-ra állítom a dőlésszöget?

Korábbi kutatások szerint az intenzitást tekintve akkor vagy a legközelebb a kinti futások intenzitásához, ha 1%-ra állítod be a futópad dőlésszögét. Ám egy 1996-os kutatás szerint ez csak bizonos sebesség felett érvényes.

Vannak, akik a 2%-os emelkedőt javasolják, mert egy gyorsabb tempónál nagyobb lesz az ellenállás. Azt viszont érdemes tudnod, hogy a szakemberek szerint nem kell mindig emelkedőket alkalmazni, mert a pad sokkal puhább, mint az aszfalt, így ez a futás nem pont olyan, mint a szabadtéri futás. Mások ezzel szemben a 2%-ot ajánlják, hiszen ha gyorsabban futsz, nagyobb ellenállással kell megküzdened. Emellett padon kisebb a légellenállás is, ez is könnyíti a futást.

Nem kérdés, hogy nehezebb nagy emelkedőn futni, mint a sík terepen, ezért próbáld figyelni magad, mire van igénye a testednek. A futópados futás mellett ha teheted, kint is fuss, legalább 1-2 hetente!

Olvasd el ezt is!
Mennyire hatékony a futópados edzés a szabadban végzetthez képest?

A cikk a Runner's World oldalán folytatódik!

Nézd meg a galériánkat - 9 kép
Terepfutók legszükségesebb és "nem árt, ha van" holmijai