5 ok, amiért folyton éhes vagy

Europress
Birta Brigi

Állandóan ennél, és nem tudod magad türtőztetni? Ezek az okok állhatnak a háttérben:

1. Nem juttatod be a megfelelő tápanyagokat

Egy egészséges, laktató fogásnak rostot, fehérjét és jótékony zsírokat is tartalmaznia kell. Ezek segítenek abban, hogy kiegyensúlyozott legyen a vércukorszinted, így tovább érezd jóllakottnak magadat. A magvak, zöldségek, hüvelyesek, avokádó kitűnően laktatnak!

2. Túl sok cukrot eszel

Ha túlságosan finomított szénhidrátokat fogyasztasz gyakran (fehér lisztből, cukorból készült ételeket), akkor gyorsan felugrik a vércukorszinted, majd ugyanilyen lassan le is esik, így azonnal farkaséhség tör rád. Éppen ezért érdemes mellőzni őket, vagy lecserélni egészségesebb, rostdús változatokra: pl. barna rizs, teljes kiőrlésű búzából készült tészta vagy kenyér, köles.

Olvasd el ezt is!
Az öt legjobb szénhidrát fogyókúrázóknak

3. Összekevered az éhséget a szomjúsággal

Mivel az agyban egy helyen futnak össze az éhségért és szomjóságért is felelős részek, a tested nem mindig tudja megkülönböztetni, hogy éppen melyik áll fenn. Így figyelj arra, hogy mindig hidratált legyél, ezzel nem csak jót teszel magadnak, de az éhségrohamok egy részét is kiiktathatod.

4. Stresszes vagy

A stressz hatására megnövekszik a testben a kortizol stresszhormon szintje, ami hihetetlenül növeli az éhségérzetet is. Ilyenkor ráadásul nem szimplán éhes leszel, hanem kifejezetten zsíros, kalóriadús ételeket kívánsz majd. Szóval elsősorban a stresszt próbáld elűzni: sporttal, jógával, rendszeres meditálással, a kedvenc filmjeiddel, vagy épp az esti kád fürdővel!

5. Nem alszol eleget

Nem lehet eleget írni a megfelelő, pihentető alvás fontosságáról. Amikor keveset alszol, megnő a szervezetben a ghrelin hormon szintje, amitől éhes leszel, és csökken a leptiné, amitől jóllakottnak érzed magad. Tehát, az a dolgod, hogy megpróbálj naponta 8 órát aludni!

Olvasd el ezt is!
4 mód, ahogy az alvás segíti a fogyásodat