Óriási trend lett a magnézium a közösségi platformokon: tényleg segíti az alvást és az agyműködést?

Pexels/Ron Lach
Kata

Tudj meg mindent a magnéziumról és annak szedéséről, hogy ezentúl egészségesebb és frissebb lehess a hétköznapokban!

Ha aktív vagy a közösségi oldalakon, akkor biztosan feltűnt neked, hogy az utóbbi időben számos tartalomgyártó, influenszer, de még orvos is különféle magnézium készítményeket reklámoz, azt ígérik, ettől elmúlik a székrekedés, jobban fogsz aludni, illetve könnyebben tudsz majd napközben a feladataidra koncentrálni. A Huffington Post magazin által megkérdezett szakértő szerint ugyanakkor ennek nem igazán van tudományos alapja, a legtöbb kutatás szerint az étrendkiegészítők nem használnak annyira, mint amennyire azt az emberek szeretnék.

Olvasd el ezt is!
Egy újabb nyomos ok, amiért érdemes magnéziumot szedned

Trendi a magnézium – Ezt kell tudni róla

„A magnézium olyan tápanyag, amelynek nagy szerepe van abban, hogy egészségesek maradjunk. Egy olyan ásványi anyagról beszélünk, ami számos testi folyamatunkban részt vesz, segítve a test normál működését. Szüksége van rá az idegeknek, az izmoknak, a szívnek, de a csontoknak is”

- magyarázta a lapnak Jesse Wisniewski gyógyszerész.

A New York-ban dolgozó klinikai tápanyag koordinátor, Perri Halperin szerint a tudomány mai állása alapján elmondható, hogy egy felnőtt férfinek körülbelül napi 400-420 mg magnéziumra, egy felnőtt nőnek pedig 310-320 mg-ra van szüksége. Hozzátette, a legtöbb magnéziumhiányos személynek nincsenek különösebb tünetei, pedig a nyugati életmód alapvetően nem elég gazdag ebben az ásványi anyagban, az emberek kétharmadának pótlásra lenne szüksége.


A súlyosabb magnéziumhiány tünetei közé tartozhat a fáradékonyság, a szédülés, az izomgörcsök, illetve a szapora szívverés. Az ételekkel való túlfogyasztásból senkinek nem lesz gondja, az egészséges vesék könnyedén kiszűrik a felesleget, a tablettákra ugyanez nem igaz, ha azokból túl sokat vesz be valaki, hasmenést, alacsony vérnyomást tapasztalhat.

Magnézium és a gyógyhatásai

„Azt kell, hogy mondjam, a magnézium jótékony hatásai közül az emésztésre való hatását vizsgáltuk a legtöbbször, a székrekedés valóban szépen kezelhető vele”

- mondta Gina Milano klinikai dietetikus a lapnak.

A szakember hozzátette, ehhez a magnézium legolcsóbb fajtája is kiváló lehet, a nem túl jó felszívódású magnézium-oxid. Jó lehet még a magnézium-hidroxid és a magnézium-citrát is.


A nagyobb dózisú – 400-600 mg – magnézium hatékony lehet a migrén kezelésében, jól hat az agyműködésre. Ha a gondolkodásról, memóriáról van szó, a magnézium L-treonát a jó választás. Amennyiben valaki az alvásminőségét szeretné javítani, neki olyan készítmény javasolt, amiben magnézium-citrát vagy magnézium-glicinát található. Mindebből tehát az következik, hogy a magnézium valóban segíthet a címben is megjelölt problémákon, de csak akkor, ha a megfelelő verzióját választod.

És ezt olvastad már?

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
10 magnéziumban gazdag finomság