Apró trükkök, amikkel súly nélkül is brutálisak lesznek a saját testsúlyos edzéseid

Getty Images
Menyes Barbi

A saját testsúlyos gyakorlatok praktikusak, millióképp variálhatóak, eszköz sem kell hozzájuk. De ne hidd, hogy nem lehet fokozni velük a teljesítményt: a következők abban segítenek, hogyan nehezítheted a gyakorlatokat!

Lassulj le!

A celebek kedvelt személyi edzője, Kira Strokes azt javasolja, hogy ha a nehezítés a cél, először is lassulj le. Tévhit ugyanis, hogy gyorsan kell elvégezni a gyakorlatokat: ha lelassulsz, sokkal több lehetőséged van a helyes kivitelezésre, ráadásul a lendület helyett erőből kell dolgoznod. Lelassíthatod az egész gyakorlatot, de végezheted lassítva csak az emelő, vagy csak a leengedő részét is.

Jöjjön egy példa: próbáld ki a guggolást úgy, hogy 3-4 mp alatt engeded le magad guuggolásba, ott kitartod 2 mp-ig a pozíciót, majd 3-4 mp-et szánsz a visszamenetelre.

Sokkal nehezebb, ugye?

Olvasd el ezt is!
6 meggyőző ok, amiért fontos lenne felhúzásokat csinálnod

Gyorsulj fel!

A sebesség növelésével az izmok másképp működnek, és emellett ha felgyorsulsz, növeled a pulzust is, ami hatással van a szív- és érrendszer működésére, és persze az izmokra is. A sebesség fokozásának legszélsőségesebb módja a robbanóképesség növelése. Ha például futsz, a guggolásból való felugrások vagy az egylábas ugrások nagyon hatékonyak.

Ha viszont guggolásból felugrás a cél, előtte figyelj az alapos bemelegítésre, majd csak a klasszikus guggolások után kezdj bele az ugrásokba.

Van még egy mód, ahogy fejlesztheted magad: ne 10 darab guggolásból felugrás legyen a cél, hanem nézd azt, hogy fél perc alatt mennyit tudsz a lehető leggyorsabban megcsinálni. Így sokkal gyorsabban mozogsz, és intenzívebb lesz az edzés.

Olvasd el ezt is!
7 szuper guggolás-variáció, amit érdemes futóként kipróbálnod
forrás: GettyImages

A többi hasznos trükkért kattints a Runner's World oldalára!

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
A hét edzéstippje: 20-perces, saját testsúlyos erősítő edzés, ami mindened átmozgatja