Lehet, hogy te is ezeket rontod el? 5 rossz szokás bevásárláskor, amiktől búcsúzz el, és tutira lefogysz!

m-magazine.com
Menyes Barbi

Nem is gondolnád, mennyire hizlalhat egy nagybevásárlás...

Eldöntötted, hogy figyelsz az étkezésedre, ám sokszor egyszerűen nem jutsz el a piacra, a kistermelőkhöz, vagy a környéken elég nehéz ilyesmiket találni, így az élelmiszerek beszerzését a nagyobb szupermarketekben intézed?

Ezzel alapvetően csak az a gond, hogy a kínálat túlságosan nagy, ha pedig nem gondolod át kellőképp, mit is akarsz venni, akkor nem csak felesleges kiadásokat okozol magadnak, de olyan ételek is a kosaradba kerülnek, amilyeneket egyébként eszedbe sem lett volna megvenni.

Mostantól legyél sokkal tudatosabb vásárló: ha a következő hibákat nem követed el, akkor nem csak egészségesebb és karcsúbb leszel, de a pénztárcád is jobban jár!

Olvasd el ezt is!
Vásárlásnál ezekre figyelj, és biztos, hogy sokáig jó minőségűek maradnak a ruháid

1. Nem tervezel előre

Üres a hűtő, alig van otthon ennivaló, így munka után az első utad a szupermarketbe vezet. Ugyan fogalmad sincs, miket akarsz venni, de azt tudod, hogy fel kell tölteni a hűtőt, és mivel most épp nincs energiád kitalálni, mit akarsz majd enni 3 nap múlva, így abban bízol, majd a vásárlás és a termékek látványa meghozza az ihletet? Na ez az egyik legnagyobb hiba!

Ilyenkor ugyanis hajlamosak vagyunk tényleg butaságokat összevásárolni, másnap pedig kezdődhet újra a shopping, mert addigra rájössz, hogy valójában nem sok olyat vettél, amiből igazi ételt lehetne készíteni. A megoldás a tervezés: igenis ülj le, szánj rá egy kis időt, és találd ki nagyjából a heti menüt: mikor akarsz húst, halat, valami rakott fogást, főzeléket, levest enni, és gondold át, hogy ezekhez mire is lesz szükséged. Ha ugyanis ebben tudatos vagy, és csak a hozzávalókat vásárolod meg, akkor kisebb az esély, hogy elcsábulsz valamire, ráadásul nem is veszel olyan felesleges termékeket, amik aztán rád romlanak!

Olvasd el ezt is!
8 vicces dolog, ami szinte minden bevásárláskor megtörténik veled

2. Nem írsz listát

Ha megvannak a terveid, az még nem minden: fogj egy papírt, vagy a telefonodat, és pontosan szedd össze, mikre is lesz szükséged. Próbálj tudatos listaíró lenni: külön vezesd a tejtermékeket, külön a fűszereket, a gyümölcsöket és zöldségeket, így tényleg csak azokat a részlegeket látogatod meg, ahonnan akarsz is valamit - és kisebb az esély arra, hogy "valahogy" odatévedj a csokikhoz és a sós, zsíros nassolni valókhoz!

forrás: pexels.com

3. Ha éhesen indulsz vásárolni

Valószínűleg ez az a szabály, amiről mindenki tud, de sokszor nem tudja betartani. Pedig nincs rosszabb az éhes vásárlónál: ilyenkor minden jó, mindent szívesen megennél, így nem csak tök felesleges dolgok landolnak a kosaradban, de a maró éhség miatt valahogy a kalóriák sem érdekelnek.

Még ha nincs is lehetőséged egy normális vacsira bevásárlás előtt, tolj be egy banánt, egy marék diót, egy tumixot - üres gyomorral tényleg TILOS vásárolni menni!

Olvasd el ezt is!
Japánban forradalmasították a bevásárlást

4. Mindig arra törekszel, hogy a legolcsóbb termékeket vedd meg

Képes vagy egy délután 2-3 szupermarketbe is elmenni, csak hogy valamit pár forinttal olcsóbban vegyél meg? Persze nehéz változtatni a szokásokon, de ez egy tényleg időrabló dolog, ráadásul annyi hely, annyi kínálat, így biztos, hogy mindenhol több dolgot veszel, mint kellene.

Ha spórolni akarsz, ne feltétlenül az ételek minőségén spórolj, hanem azon, hogy mondjuk márciusban nem veszel olyan külföldi epret, ami a kukában végzi, mert bár csodaszép, de íztelen, szagtalan, leginkább ehetetlen. Vásárolj midig szezonális élelmiszereket, és akármennyire is csábító ilyenkor a friss és drága áfonya vagy málna, várd meg, amíg itt lesz a szezon!

Olvasd el ezt is!
Annyi ételt vásárolj, amennyit meg is eszel – Tippek az élelmiszerpazarlás ellen

5. Csökkentsd minimálisra a nézelődést!

Észrevetted, hogy a szupermarketekben a húsok és a tejtermékek, amikből a legtöbben vásárolnak, általában egymástól távol, sokszor az épület szélein helyezkednek el - mert középre a csomagolt, feldolgozott élelmiszerek kerülnek? Ez nem véletlen, te azonban ne dőlj be ennek: ha kell rizst vagy tésztát venned, slisszanj el gyorsan a többi termék mellett, és fókuszálj azokra a dolgokra, amiket venni akarsz. Ne hagyd, hogy elcsábítsanak!

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Ez történik, ha nem eszel feldolgozott élelmiszereket