Az alábbi konditermes gyakorlatokat szinte mindenki hibásan végzi el - Vajon te is köztük vagy?

Palotai Nóra

Ha nem szeretnél vagy nincs lehetőséged edzővel edzeni, akkor nem árt, ha edzés előtt tájékozódsz néhány módszerről.

A konditeremben rengeteg hasznos gyakorlatot tudunk végezni a gépek segítségével, sok olyat is, amire otthon nincs lehetőségünk. Ha viszont ezt edző nélkül tesszük, akkor nagyon fontos, hogy mielőtt nekivágunk az intenzív edzéseknek, utánanézzünk a gyakorlatok helyes elvégzésének. Természetesen a kívánt eredmény elérésének érdekében is, de elsősorban az egészségünk miatt, hiszen a rosszul végzett gyakorlatok egy idő után komoly következményekkel járhatnak.

Olvasd el ezt is!
Nincs önsanyargatás! Az igazi, egészséges fogyás technikája futótűzként terjed a TikTokon

Tricepsz és bicepsz gyakorlatok

Az egyik leggyakrabban hibásan végzett gyakorlat a csigagépeknél végezhető váll-, tricepsz-, és bicepsz gyakorlatok. Számtalan fajtája van a kar és vállerősítő gyakorlatoknak, ám az emberek nagy többsége szakmai segítség nélkül ezeket rosszul végzi el. A csigán végezhető tricepsz, bicepsz gyakorlatoknál nagyon fontos, hogy mindig le legyen engedve a vállunk! Ezt a gyakorlat végzése közben is nagyon könnyű elfelejteni, úgyhogy különösen figyelj a vállaidra!

Gyakorlatok a lábtoló géppel

Az egyik leghatásosabb láberősítés (és személyes kedvencem) a lábtoló gép. Több módon erősítheted lábizmaidat, csak egy kis odafigyelésre van szükség, hogy a megfelelő módon, a megfelelő izmokkal dolgozz. Leggyakoribb és a legelső hiba a láb elhelyezése a gépen. Figyelj arra, hogy a vádlid és a combod derékszöget zárjanak be, illetve kiemelten fontos még, hogy a lábfejed ne legyen túl alacsonyan. Akkor tudod, hogy elég magasan támasztod, ha a súlyok visszaeresztésénél a térded nem megy a lábfejed elé. Nagyon fontos még, hogy sosem szabad teljesen kinyújtani a lábaidat, az a térdnek káros.

Tudtad, hogy a lábfejed elhelyezésével és a lábtartás variálásával tudod változtatni, hogy melyik izomcsoportot erősíted? Ha a lábfej kifelé néz, jobban terheled a belső combizmokat, mint ha befelé fordítanád, amivel pedig a külső combizmokat és a farizmokat terhelheted inkább. A lábtartás szélességével változtathatod, hogy a combfeszítő vagy -hajlító izmot akarod erősíteni. Ha szűk a lábtartás, akkor a feszítő dolgozik, ha szélesebb, akkor a hajlító.

Bemelegítés

Furcsán hangzik, de bizony még a bemelegítést is nagyon könnyű elrontani. Néhány bokakörzés és fejkörzés meg nem garantálja, hogy a tested bírja majd az edzést. A bemelegítés is legyen intenzív! Fokozatosan építsd fel, tehát néhány nyújtással és átmozgatásokkal indítsd, de ne fejezd itt be! Érdemes beépítened 5-10 perc futópadozást vagy biciklizést, esetleg lépcsőzést. A lényeg, hogy emeld meg a pulzusod, hogy a tested fel tudjon készülni az edzésre.

A megfelelő súlyok emelése

Ne akarj vizet fakasztani a súlyzózással. Olyan nehézségű súlyokat emelj, amikkel egyfajta gyakorlatból sokat is meg tudsz csinálni egymás után, így elkerülve a felesleges, hirtelen izomnövekedést, ami zsírégetés nélkül menne végbe. A feladatok folyamatossága és koncentráltsága az egyik legfontosabb szempont, mindegy, hogy milyen edzésfajtáról van szó.

Kezdőként az önbizalommal is biztosan lesz az elején problémád. Hidd el, senki nem azt fogja figyelni, hogy hogyan bénázol, mert mindenki más ugyanúgy kezdte, mint te.

Abban is segítünk, hogyan légy magabiztos az edzőteremben.

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
5 tipp, hogy magabiztosabban érezd magad a konditeremben