Meglepő mellékhatása lehet annak, ha túl gyakran álmodozol

getty images
Kerekes Vivien

Jó érzés elmenekülni a saját álomvilágunkba, de ha ezt túl gyakran teszed, annak következményei lehetnek.

Álmodozni mindenki szokott, ezzel nincs is semmi baj. Hiszen az orvosi rendelőben várakozni vagy a tömegközlekedésen utazni egyáltalán nem mondható izgalmasnak, ilyenkor pedig könnyű elbambulni és gondolatban jó messzire repülni. Felidézünk egy-egy régi élményt, esetleg szimplán csak elképzelünk olyan élethelyzeteket, amelyek valószínűleg sosem fognak bekövetkezni, de azért jó felkészülni rájuk. Ismerős, igaz? Csakhogy szakértők szerint meglepő következményei lehetnek annak, ha valaki gyakran álmodozik!

Ilyenkor ugyanis nem a kreativitásodat éled ki, hanem sokszor inkább a stresszes helyzetek elől menekülsz ebbe a világba. Egy terapeuta szerint ilyenkor különböző élményeket dolgozol fel sajátos módon, ami átmenetileg jó ötletnek tűnik, de valójában csak elmenekülsz a valóság elől. Szakértők szerint hosszútávon ennek több negatív következménye lehet, mint pozitív, hiszen elképzelsz fejben valamit, de sorra csalódnod kell. Ezt egy korábbi felmérés alá is támasztotta: az eredmények szerint azok, akik gyakran álmodoznak, boldogtalanabbá válnak idővel.

Arról nem is beszélve, hogy az álmatlanság egyik okozója is lehet a gyakori álmodozás! Aki ugyanis gyakran mereng el, annak rengeteg gondolat cikázik a fejében megállás nélkül, ez pedig megnehezíti az elalvást is.

Persze ez nem azt jelenti, hogy mostantól le kell szoknod az álmodozásról! Egy átlagos ember az ébren töltött idejének 16 százalékában mereng el, ami egyáltalán nem számít gondnak. Sőt, ez inkább azt jelzi, hogy kreatív személyiséged van! Szakértők szerint a probléma akkor kezdődik, ha a napod felében álmodozol, ez ugyanis már mentális betegségre is utalhat.

Olvasd el ezt is!
Így segít az álmodozás fókuszálni

És te mennyit álmodozol egy átlagos napodon?

Nézd meg a galériánkat - 3 kép
Felhagytam ezzel a 3 rossz gondolattal, és sokkal kiegyensúlyozottabb lettem