Ez az oka annak, hogy minél idősebb vagy, annál nehezebben bírod a bulizást

Rossz anyák c. film
Kerekes Vivien

Nem véletlenül viseled egyre rosszabbul a másnapot!

Emlékszel még arra, amikor 20 évesen elmentél bulizni, simán lecsúszott pár pohár alkohol, hajnalban toppantál be a lakásba, és lazán bementél a reggel 8-kor kezdődő órádra? Akkoriban még szinte meg sem kottyant egy-egy átpartizott éjszaka, és a másnaposság érzését is csak nagy ritkán tapasztaltad meg. Aztán elteltek az évek, és most valahogy így nézel ki egy buli után, még akkor is, ha alig ittál valamit:

De vajon mi az oka annak, hogy míg a 20-as éveid elején jól bírtad a bulizást, addig ez fokozatosan egyre jobban megvisel? Nos, az ok valójában egyszerűbb, mint gondolnád! Az alkohol molekulái fogyasztás után végigutaznak a testeden, és a gyomrodtól kezdve a szíveden át a bőrödig mindenre hatással van. Ahogy a tested viszont öregszik, a szíved és a gyomrod mérete is kisebb lesz, emiatt pedig az alkohol hosszabb ideig jelen marad a szervezetedben, mint korábban.

Arról nem is beszélve, hogy felnőttként változik a testzsír-összetételed is, ami miatt dehidráltabbá válhatsz az évek során. Mivel az alkohol szintén vizet von el a szervezetedből, ez ugyancsak lassítja a lebontás idejét.

Olvasd el ezt is!
Emberkísérlet: így sminkelek 1, 2 és 3 pohár bor után

A legjobb, ha odafigyelsz a mérsékelt alkoholfogyasztásra, és próbálsz minél több vizet inni. És ne feledd, az alkohol a menstruációdra is kihatással van:

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
Az alkohol hatása a menstruációra