Nem fogod elhinni, mi rejtőzik a legtöbb zuhanyrózsában

Kerekes Vivien

Amikor takarítasz, meglehet, hogy te is elfeledkezel a zuhanyrózsáról: pedig sajnos ez sem szent a baktériumoknak.

Te is akkor érzed magad a legjobban, ha egy hosszú és fárasztó nap után hazaérsz, és végre beállhatsz a zuhany alá? Utána mindig tisztának és frissnek érzed magad, arról nem is beszélve, hogy máris több kedved van leülni megnézni egy filmet vagy olvasgatni. De azt gondoltad volna, hogy a lakásnak még ezen a részén sem érezheted magad teljesen tisztának? A coloradói egyetem új kutatása sajnos ezt támasztja alá...

A felmérés során azt vizsgálták, egy átlagos zuhanyrózsában milyen baktériumok rejtőznek, hogyan kerülnek oda, és milyen hatással vannak a testünkre. Az eredmények pontossága érdekében 656 zuhanyzót néztek meg közelebbről nem csak Amerikában, hanem Európában is, és arra jutottak, hogy különféle, tüdőt károsító fertőzések alakulhatnak ki akkor, ha sosem takarítjuk a zuhanyrózsát, és a baktériumok felgyülemlenek benne. Természetesen ez nem történik meg egyik napról a másikra, de ha például albérletben laksz, és még sosem tisztítottad meg a zuhanyfejet, akkor bizony eljött ennek az ideje!

Olvasd el ezt is!
Az hiszed, egyszerű? 5 hiba, amit te is tutira elkövetsz zuhanyzás közben!

Szóval, mi a teendő?

Szerencsére szó sincs arról, hogy mostantól nem zuhanyozhatsz! A szakértők szerint a fémből készült zuhanyrózsák sokkal jobban vonzották a baktériumokat, szemben a műanyag darabokkal, de még ez sem jelenti azt, hogy meg kéne válnod a bevált zuhanyfejtől. A lényeg a megfelelő tisztításban rejlik: azt javasolják, hogy áztasd be ecetbe egy órára, majd dörgöld át utána egy szivaccsal a rózsát.

forrás: Getty Images
Olvasd el ezt is!
Ez az egyszerű zuhanyzós trükk segít abban, hogy jobban aludj!

Az alábbiak miatt pedig duplán érdemes kitisztítani a zuhanyrózsát!

Nézd meg a galériánkat - 14 kép
Valaki összegereblyézte a legkreatívabb gondolatokat, amik zuhany alatt fogalmazódnak meg – íme a gyűjtemény legjava

EliteDaily