Tudtad, hogy melyik ásványvíz a legjobb?

Vámos Erika

Nem, nem az, amelyikben a legtöbb ásványi anyag van.

Ha lemaradtál a legutóbbi TV2 TestŐr című műsorról, itt megtalálod a legérdekesebb riportokat:

A magas nátrium tartalmú víztől a stressz-szintünk is nőhet!

A közhiedelemmel ellentétben, nem az a jó ásványvíz, amiben nagyon magas az ásványi-anyag tartalom. Pontosabban az ilyen vizeknél nem ajánlott a korlátlan fogyasztás. Hiszen a túlzott ásványi-anyag bevitel megterheli a szervezetet. A magnéziumtartalom jó ha meghaladja a nátriumtartalmat, az ilyen víz nem csak lágyabb, de még stresszoldó hatású is lehet.


A mozgás is lehet stresszoldó!

A mindennapi hajtás mellett fontos, hogy megtaláljuk azt a mozgásformát, amivel nem csak átmozgatjuk a begörcsölt izmokat, de a felhalmozódott feszültségtől is megszabadulhatunk. Az úszás talán a legoptimálisabb erre, hiszen ez a mozgásforma nem csak ízületkímélő, de mivel a víz, köztudottan stresszoldó hatású , az úszás az ellazulásban, a feszültségoldásban is hatásosan alkalmazható.


Eredetileg a sört afrodiziákumnak fogyasztották!

Feljegyzések bizonyítják, hogy már az egyiptomiak is főztek sört. Persze az akkori még egészen másfajta volt, mint a ma ismert formája. A Gallok, azaz köztük is a Druidák, számtalan gyógynövényből készítették a saját sörüket, amit egyébként vágyfokozó szernek is fogyasztottak. Később a trappista szerzetesek a saját sörfejlesztésük során komlót is adtak hozzá, aminek a nyugtató hatása révén ellensúlyozta az addig ismert felpörgető hatást.


A stressz az immunrendszer működését is megzavarhatja!

Mivel az immunrendszer aktiválja a szervezetben azokat az őssejteket, amik a regenerálódásért felelősek, fontos a hatékony stresszoldás. Így megelőzhetjük az immungyengülést, ezáltal a betegségeket is.


Van aki az ételekért, van aki pedig a sporttért rajong!

Zalaegerszegen rendezték meg az ország első streetfood fesztiválját. Sok száz évvel ezelőtt, a vásári ételeket nevezhetjük a streetfoodok elődjének. Míg Zalaegerszeg főzéslázban ég, Győrbe megérkezett az ifjúsági olimpiai láng, ahol július 23.-án, 50 ország ifjú sportolói mérik majd össze tehetségüket.


Bizonyos stresszállapotnak jótékony hatása is lehet!

Az olyan stresszhelyzeteknek, amik rövid ideig tartanak, akár jótékony hatása is lehet a szervezetre. Ilyen helyzet például egy vizsgadrukk, aminek nincs hosszútávú nyomasztó hatása.


A stressz hatására sokaknál nyaki izomgörcsök keletkeznek!

Egy fárasztó, feszült nap után sokszor tapasztaljuk, hogy bemerevedik, begörcsölnek a nyakon, vállon elhelyezkedő izomcsoportok. Fontos lenne ezeknek a kimasszírozása, mivel az izomgörcs, rossz kényszertartást, a kényszertartás egyéb izomgörcsöt is okozhat. A hosszan fennálló izomgörcs pedig, akár izomgyulladást is eredményezhet.


Letisztult ízű, és egyben egészséges a sushi!

Több száz évvel ezelőtt tartósítási eljárásként savanyított rizsbe csomagolták a halat, akkor még a rizst az étkezés előtt kidobták és csak a halat ették meg. A 19. századtól fogyasztják a ma ismert formájában, de azóta is rengeteg apró dologban változott ez a tápanyagokban gazdag japán fogás.


Nem mindegy, hogy milyen élete volt annak az állatnak, aminek a húsát, tejét fogyasztjuk!

Az állatok életminősége nagyban hozzájárul a bennük keletkező tápláló, vagy éppen romboló összetevőkhöz. A nagyipari mennyiségben tenyésztett és tartott állatok húsában, tejében bizonyítottan stresszhormonok keletkeznek, amiket a feldolgozás után is tartalmaz az élelmiszer. Épp ezért fontos lenne, hogy az állatok tenyésztése, illetve tartása, úgynevezett boldog állattartásban történjen.