5 kérdés, amit fel kell tennie a jógaoktatódnak, de nem szokta

Europress
Joy.hu

40 millióan jógáznak világszerte, viszont még a profik sincsenek mindig tisztában ezekkel az összefüggésekkel.

1. Várandós vagy, esetleg szeretnél teherbe esni?

A jóga jótékonyan befolyásolja a termékenységet, ám vannak olyan fajtái, melyek ártalmasak lehetnek a fogantatást követő első időszakban. Ezek közé tartozik a forróságban végzett hot yoga, illetve az intenzívebb mozgással járó változatok, például az ashtanga és a vinyasa.

2. Éppen menstruálsz?

Akkor érdemes elkerülni a fordított testhelyzeteket – a félig fordítottakat is! Az alhasi vérbőséget okozó ászanák, valamint a kapalabhati és a bhastrika légzés sem tesz jót ilyenkor.

3. Méhen belüli eszközt használsz?

A fogamzásgátlás ezen formái – úgymint a spirál – veszíthetnek a hatékonyságukból bizonyos mozdulatok esetén. A kapalabhati, a pumpáló légzés és a hasizom behúzása-elernyesztése képes ugyanis az elmozdításukra.

4. Szülés, vetélés vagy abortusz után vagy?

Az első többnyire nem titok, ám utóbbiak már tabunak számítanak – pedig utánuk 6-8 hétig nem javasolt semmilyen teljes befelé fordulással járó spirituális gyakorlat. Könnyű jóga ilyenkor is végezhető.

5. Szoptatsz?

Az anyatej termelődéséhez szükséges hormonok mellékhatása, hogy az izmok és az ínszalagok egy kicsit lazábbak. Így fokozott figyelmet kell fordítani a túlerőltetés elkerülésére, mert a test tényleg csak nagyobb bajnál jelez.


Tőled megkérdezték már valaha ezeket?