Vegán akarsz lenni? Először olvasd el 3 szakértő tippjeit!

Getty Images
Menyes Barbi

Egyre népszerűbb itthon is a vegán január, vagyis a Veganuary - a mozgalom lényege az, hogy az év első hónapjában világszerte többmillióan kihagyják az étrendjükből a húsféléket, és az állati eredetű termékeket; a tojást, a sajtokat, a tejtermékeket... Ha úgy döntesz, te is szívesen belevágsz a dologba, akár csak pár hétre is, akkor indításképp érdemes elolvasnod 3 fontos dolgot a vegán életmóddal kapcsolatban!

Attól még, hogy valaki vegán, még nem biztos, hogy egészségesebb

A vegánság szuper dolog, ráadásul óvod vele az állatokat is, ám csak akkor leszel tőle egészségesebb, ha okosan csinálod, helyesen állatod össze az étrendedet, úgy, hogy minden tápanyagot megkapjon a szervezeted. Dr. Tom Little dietetikus szerint
a vegán étrend hatalmas előnyökkel járhat mind a hétköznapi életet élők, mind akár az élsportolók számára. A növényi étrend, a rengeteg zöldség, gümölcs, teljes kiőrlésű gabona, babfélék, hüvelyesek, diófélék, magok jótékony hatással vannak a szív- és érrendszerre, az agy, az anyagcsere és a bél működésére. Erősítik az immunrendszert, csökkentik a rákos sejtek kialakulását, a gyulladások megjelenését, energiát adnak és javítják a kedélyállapotot a magas vitamin, ásványi anyag és rosttartalom miatt. Dr. Little azonban gyorsan rámutat arra, hogy a vegán lét nem automatikusan tesz egészségesebbé - mert bár elsőre azt hihetjük, hogy minden jó, ami vegán, valójában sok termék tartalmaz túlságosan sok sót és cukrot. Így a legjobban akkor jársz, ha te magad állítod össze a menüdet, főzöl, és minél kevesebb előre elkészített ételt fogyasztasz.

Olvasd el ezt is!
Debreczeni Dóri hús nélkül, vegán finomságokkal is csúcsformában van

A másik két nagyon fontos dologért kattints a Runner's World cikkére!

Nézd meg a galériánkat - 14 kép
Pazar torták és egyéb édességek, amikről meg nem mondanád, hogy egytől egyig vegán