A szomszéd mérgezi a kutyádat? Mire figyelj, ha felmerül a gyanú?

Pexels/Anna Shvets
Izabella

Fogadjunk, hogy neked se jutna eszedbe magadtól az a tipp, amit az orvos szeretne, ha mindenképp megjegyeznél.

Gazdik számára valószínűleg nem ismeretlen, hogy kutyájuk a földről felnyal valamit, majd megpróbál elszaladni vele, és igyekszik elfogyasztani. Egyszer-egyszer képes vagy elcsípni időben, és rászólni, hogy eressze el a falatot, le ne nyelje, de van, hogy olyan profin van tálalva a földön egy-egy falat, hogy esélyed sincs a győzelemre, az eb villámtempóban porszívózza fel.

Na, de mi van, ha ezek a falatok nem épp jószándékból kerültek a földre az utcán, és nem is egy óvatlan pillanatban estek ki valakinek a szendvicséből, hanem valaki szándékosan hagy a kutyák számára ártalmas ételeket vagy épp mérget az utcán.

Sajnos nem egyedi eset, ami velem történt a minap: megelégelte a szomszéd a kutyám létezését. Nem ugat, nem harap, nem viselkedik rosszul, csak épp kutya, ez pedig nem tetszett a szomszéd néninek, és több hónap után sem volt hajlandó elfogadni, hogy kutya költözött a társasházba. Úgy gondolta, megkínálja egy falat takarítószeres zsemlével.

Az én kutyám persze udvarias, és nem utasítja vissza a kósza falatokat, így nagy örömmel kapott fel egy darabot, aminek sajnos csak a felét tudtam kirángatni a szájából, majd egy jó messzi kukába kidobtam a zsemledarabot. Nos, ezt nem kellett volna.

Nagyjából 2 órával a kósza zsemle nasi után levert és fura lett a kutya, így elkezdtem gyanakodni, hogy nem csak egy sima falat kaját sikerült elfogyasztania, hanem lehetett benne valami trükk.

Egyből rohantam az orvoshoz, aki megállapította, a kutya enyhe mérgezést szenvedett, és nagy szerencsénk volt, hogy csak a zsemle felét kaparintotta meg, hiszen nagyobb baj is lehetett volna. Gyors gyógyszeres kezelés és diéta előírása után néhány szabályt kiemelt a doki, amit jó, ha te is betartasz mostantól!

Az orvos szerint 3 fő előírást érdemes minden gazdinak megjegyezni (persze amellett, hogy igyekezzünk résen lenni séta közben, és nem hagyni, hogy eszegessen a kutya):

  • Mindig vigyél magaddal mintát abból, amit megevett az eb! Ha úgy jársz, mint én, és félúton el tudod csípni a mérgezett (vagy annak vélt) kaját, azt ne dobd ki, tedd el, és vidd be magaddal a dokihoz. Ha nem akarsz várni addig, hogy megjelennek-e tünetek, akkor akár egyből beszaladhatsz az állatorvoshoz, hogy megmutasd a mintát, amiről meg tudja nézni, van-e ok az aggodalomra.
  • Hánytasd meg a kutyádat, ha valami ismeretlen eredetűt evett, főleg akkor, ha nem tudtad eltenni a maradékát annak, amit talált. Jobb gyorsan szabadulni a gyomrában lévő méregtől, vagy káros anyagtól. A legkönnyebben sós vízzel tudod elérni, hogy beinduljon az öklendező reflexe.
  • Minél hamarabb érsz oda az orvoshoz, annál jobbak az esélyeid. Sose próbálkozz otthon gyógyítani a mérgezést, mindenképp bízd a szakemberre! Ahogy megjelenik valamilyen mérgezéses tünet (hányás, hasmenés, levertség, nyáladzás) irány a rendelő!

Hozzátette, a szöges virsli és a fagyállós kenyér mellett egyre elterjedtebbek a pengés kutyák elleni támadások, illetve sokan próbálkoznak a kenyérbe vagy húsba rejtett takarítószerekkel, maró anyagokkal is, ahogy az én kutyám esetében is tette a kedves szomszéd.

Az valószínű, hogy egy ideig a kapu környékére csak szájkosárral megyünk majd, hogy ne fordulhasson elő ilyesmi többet.

Szerencsére ép bőrrel megúsztuk a dolgot, de gazdiként megtanultam, hogy mindig nagyon oda kell figyelni négylábú barátomra, hiszen bárhol rejtőzhet egy rosszindulatú szomszéd.

Ezt olvastad már?

Nézd meg a galériánkat - 16 kép
Ezt mondd és ezt ne mondd annak, aki a kutyáját gyászolja!