Pszichológus tippjei: használd úgy a közösségi médiát, hogy „ne őrülj bele”

Unsplash/Bruce Marsh
Kata

A közösségi oldalak nagyon veszélyesek lehetnek a mentális egészségedre, ezért fogadd meg a tippjeinket!

Ezerszer hallhattad már, milyen negatív hatásai lehetnek a közösségi média platformok használatának, de vajon tényleg így van ez? Nos, nem teljesen, most megmutatjuk, a pszichológusok szerint mi kell ahhoz, hogy a Facebook, az Instagram, a TikTok, a Twitter a barátod és ne az ellenséged legyen a mentális egészségedért vívott harcban!

Olvasd el ezt is!
5 híres magyar szülő, aki szigorúan óvja a gyermekét a közösségi médiától

Szűrd ki a felesleges információt

Kövess ki minden olyan fiókot, céget, magazint, amelyik olyan cikkekkel és posztokkal áraszt el, amelyek számodra teljesen irrelevánsak, csak az energiádat, idődet veszik el. Talán eddig észre sem vetted, de ez egyfajta „zaj”, ami nem segít abban, hogy produktívabb legyél és könnyebben fókuszálj magadra és a feladataidra.

Hallgattasd el a problémás fiókokat

Biztosan van olyan régi főiskolai haverod vagy kollégád, aki állandóan a tökéletes férjéről, a tökéletes gyerekeiről és a tökéletes házáról posztol. Vagy olyan ismerősöd, aki úgy érzi, neki minden nagyobb botrányra nyilvánosan kell reagálnia, osztja az észt, bár erre senki nem kérte. Nos, őket lelkiismeretfurdalás nélkül töröld és némítsd el örökre, nem kötelességed nézni és olvasni, amit művelnek.

Tereld magad a megfelelő irányba

Állíts be magadnak képernyőidő limitet, amit igyekezz soha nem túllépni. Főleg ne az alvásod vagy a családtagjaiddal, szeretteiddel töltött minőségi idő rovására. Segíthet az is, ha beállítod estére a szürkeárnyalatos módot.

Olvasd el ezt is!
A közösségi oldalak trolljai mindenhol ott vannak: nem könnyű megküzdeni velük, de van pár trükk, amit bevethetsz

Ne etesd a trollokat

Amennyiben valaki azon „dolgozik”, hogy felidegesítsen vagy lejárasson a közösségi oldalakon, ne tegyél semmi butaságot, jelentsd a profilját, majd tiltsd le. Semmiképp ne állj bele egy ilyen személlyel semmilyen vitába, hiszen éppen ez minden vágya!

Legyél tudatos

Gondold át alaposan, tulajdonképpen mit szeretnél a közösségi médiától? Tanulni valami újat? Lépést tartani a divattal, trendekkel? Kapcsolódni szeretnél másokkal? Bármi is legyen a válasz, ezután ennek megfelelően kövess be és ki profilokat.

Pozitív elköteleződés

A pszichológusok szerint minél passzívabban, minél céltalanabbul pörgetjük a közösségi oldalakat, annál boldogtalanabbnak érezzük magunkat. Amikor azonban csak olyanokat nézünk meg, akik valóban érdekelnek, a hatás fordított, sokkal jobb lesz a kedvünk. Keress olyanokat, akiket érdemes figyelemmel kísérni!

A közösségi média nem feltétlenül fenyegeti a mentális egészségünket

A közösségi média önmagában teljesen veszélytelen, mi, felhasználók vagyunk azok, akik döntéseinkkel meghatározzuk, negatívan vagy pozitívan hat-e majd a mentális egészségünkre.

Ezt olvastad már?

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
Top 6 horrorfilm, aminek története a közösségi médiára épül