Egy kutatás szerint, ha ez jellemző a gondolkodásodra, tovább élhetsz az átlagnál

Getty Images/Westend61
Bíborka

Nem semmi eredményre jutottak a kutatók!

A hosszú élet titkát számos kutató próbálja megfejteni, és még ha nem is létezik varázsital, amely ebben segítene, olyan tényezők valóban léteznek, amik befolyásolják az élettartamot. Ide tartoznak a mindennapi szokásaink: a stresszkezelés, a mozgás mennyisége, az elfogyasztott ételek és italok, illetve az, hogy kikkel vesszük körbe magunkat. Az öregedés ráadásul ma már teljesen másképp néz ki, mint 20-50 évvel ezelőtt, hiszen megjelentek a plasztikai beavatkozástok, a botox és számos szépészeti eljárás, melyek hirdetik, hogy már a külsődről is tudsz úgy gondoskodni, hogy mindig fiatalos maradjon.

De vajon mindezeket figyelembe véve tényleg lehetséges-e az, hogy néhány évet hozzáadjunk az élettartamunkhoz? Meg lehet-e hackelni a rendszert? A tudomány azt állítja, hogy a válasz IGEN.

A kor tényleg csak egy szám?

2014-ben készült egy 8 évig tartó és 6500 felnőtt résztvevőt bevonó brit kutatás, amely felmérte, hogy ki hány évesnek érzi magát, mit gondol a koráról: fiatalabbnak, esetleg öregebbnek érzi-e magát annál, amennyi a valódi kora. Mindezt pedig azért mérték fel, hogy kiderítsék, ennek van-e hatása arra, hogy meddig élnek az egyének.

Kiderült, hogy azok, akik boldogok, van kitűzött céljuk, van bennük akarat arra, hogy éljenek és tenni akarás, azok tényleg tovább élnek, mint azok, akik csak úgy léteznek és nem élvezik az életet, nem próbálják meg kihozni belőle a maximumot. Amikor valakinek nincs jövőképe, lemond a céljairól és elveszíti a reményt, az tényleg negatívan hat nemcsak a mentális egészségére, de az élethosszra is.

A kutatásban résztvevő személyek átlagéletkora 65,8 év volt, míg a vélt életkor 56,8 év volt. Mindez azt jelenti, hogy körülbelül 70 százalékuk fiatalabbnak érezte magát a tényleges életkoránál, 30 százalékuk pedig idősebbnek. Nyolc év eltelte után a halálozási arány a következőképpen nézett ki: 25 százaléka hunyt el azoknak, akik idősebbnek érezték magukat a valódi koruknál, 18,5 százaléka azoknak, akik pont annyi évesnek érezték magukat, mint ahány évesek voltak és 14,3 százaléka azoknak, akik fiatalabbnak érezték magukat a koruknál.

És ez még nem minden! A kutatók azt találták, hogy egyértelmű kapcsolat van a szív- és érrendszeri betegségek okozta halálesetek között és aközött, hogy mennyire érzi magát öregnek valaki. Nem véletlenül szokták azt mondani valakire, hogy fiatal a szíve, ez a mentalitás úgy tűnik, tényleg életben tart.

A kék zónák lakói ezt teszik reggelente:

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
Kipróbálva: 4 dolog, amit a hosszú életű emberek reggelente csinálnak

Ezt pedig esténként - érdemes ellesni tőlük egy-két dolgot:

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
Kipróbálva: 4 dolog, amit a hosszú életű emberek esténként csinálnak

Forrás