Emiatt nagyon fontosak a rostok a fogyáshoz - és a makacs hasi zsír eltüntetéséhez!

getty images
Runner's World/Barbi

A rostdús étkezés nagyban hozzájárul a teltségérzet kialakulásához, de ezen kívül is rengeteg pozitív hatása van, amik miatt kifejezetten fontos figyelni a rostbevitelt! A Runner's World magazin írása.

A rostok mostanában közel sem kapnak akkora figyelmet, mint a trendi ketózás, az intermittent fasting vagy a különféle böjtök, ám ennek ellenére igenis foglalkozni kell velük, azzal, hogy elegendő mennyiséget vigyél be belőlük a szervezetbe. Hosszú távon ugyanis a megfelelő rostbevitel segíti a fogyást: kutatások szerint ha erre, illetve a fehérjefogyasztásra kiemelten figyelünk, akkor lényegesen könnyebben el lehet érni a vágyott testsúlt.

Fuss gyorsan. Egyél lassan.

Ne maradj le a Fuss Gyorsan. Egyél Lassan. című könyvről, rendeld meg még ma saját magadnak vagy ajándékként, hiszen minden futó könyvtárában alapkellék!

 

 

 

4995 Ft 3995 Ft

Megnézem

A rostok ugyanis nemcsak lassítják az emésztést, de általuk a test lassabban reagál az elfogyasztott szénhidrátokra is. Késleltetik a cukor felszívódását a vérbe, ezzel növelik az inzulinérzékenységet. Az étel elfogyasztása utána a vércukorszint kevésbé emelkedik meg, ez pedig nagyon fontos a glükóztolerancia és a cukorbetegség szempontjából.
Másrészt a rostfogyasztás nemcsak a vastagbélrák kockázatát csökkenti, de a vérnyomásra, ezáltal a szív egézségére is jótékonyan hat.

Olvasd el ezt is!
Velük csak óvatosan! Ételek, amelyek tönkretehetik a bélflórád egészségét

Mi valójában a rost?

Egyszerűen fogalmazva: a rost a növény egy része, amelyet a test nem képes megemészteni (ellentétben a zsírokkal, fehérjékkel és szénhidrátokkal, amelyeket az emésztőrendszere lebont és felszív.)

Kétféle rost létezik:

  • Az oldható rostok vízben oldódnak, ilyenek a pektinek, a nyálkaanyagok...Segítik az emésztést - ilyenek találhatók az almában, sárgarépában, borsóban, babban és zabban.
  • Az oldhatatlan rostok kulcsfontosságúak a rendszeresség szempontjából, ők, mint például a cellulóz, nem oldódnak vízben. Jó forrásai a búzakorpa, a diófélék, a karfiol, a barna rizs, a lencse és a zeller.
forrás: GettyImages

A cikk a Runner's World oldalán folytatódik!

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
Zöldségek és gyümölcsök, amik magas vitamintartalommal rendelkeznek