Egyszerű módszerrel gyógyíthatod meg a benned rejlő belső gyermeket, hogy feldolgozd a traumáidat

GettyImages
Babos Kitti

Lehet, hogy nem kedveled túlságosan a TikTok-ot és komolytalan platformnak tartod, de ha így is van, itt az ideje, hogy adj neki egy esélyt.

Ez az a platform ugyanis, ahol a legőszintébben osztják meg egymással a felhasználók az élményeiket, tapasztalataikat. Emiatt pedig egy igazán őszinte, segítő közeggé nőtte ki magát az évek során. Természetesen ehhez a megfelelő embereket kell követned és a megfelelő tartalmakat fogyasztanod. Ha viszont jól válogatod meg ezeket, szuper trükköket sajátíthatsz el. Ilyen például a belső gyermek gyógyítása is, ami feloldhatja a traumáidat és utána sokkal magabiztosabb lehetsz.

Az belső gyermeke magában foglalja az erőforrásokat, a készségeket, amelyeket gyerekkorunk során elsajátítottunk. Ugyanakkor magában foglalja a fejlődés során átélt sebeket és traumákat is. Ezeknek a belső gyermekben lévő traumáknak a gyógyítása időbe telhet, de lehetséges.

Mi a belső gyermek?

A belső gyermek a gyermekkori emlékeink és fejlődési szakaszaink gyűjteménye. A sérült belső gyermekkel rendelkező felnőttek hajlamosak lehetnek intenzív (akár szélsőséges) érzelmi reakciókra, amelyeket gyakran a múltból származó emlékek váltanak ki.

Mit jelent a belső gyermek gyógyítása?

Az emberek gyakran hordoznak traumatikus emlékeket, melyeket a gyermekkorukból egészen a felnőtt életükig cipelnek. A gyermekkorban átélt fájdalom gyakran a későbbi életben is felbukkan nehézségek formájában. Ezek a nehézségek megmutatkozhatnak az interperszonális kapcsolatokban, különösen a romantikus kapcsolatokban és szülővé válás után a gyermekünkkel való kapcsolatban; de a bajok a barátságokban és a munkahelyen is felmerülhetnek.

Ezek a rossz viselkedésminták felszínre kerülnek felnőttkori kapcsolatainkban, sőt gyakran megismételjük ugyanazokat a viselkedésmintákat, amelyeket gyermekkorunkban tapasztaltunk. Az elhanyagolt és megsebzett belső gyermek felszínre tör, és felnőttként kaotikus kapcsolatokba kerül; negatív megküzdési stratégiákhoz folyamodik a stressz kezelésére (drogok, alkohol, falásrohamok stb.); sőt sok esetben impulzív és önző módon reagál.

Sok felnőtt fordul gyermeki viselkedéshez, amikor fenyegetve érzi magát, vagy amikor feldúlt. Ez megmutatkozhat ajtócsapkodás formájában egy vita során; az elakadás vagy a kommunikáció megtagadásában valakivel; és az elmenekülés formájában is, hogy elkerülje a vitát.

A gyógyulás első lépése az lehet, ha sikerül az újbóli kapcsolatteremtés a bennünk rejlő belső gyermekkel!

A TikTok-on Szigethy Máté, önismereti segítő osztott meg egy izgalmas és egyszerű módszert, amivel ismét kapcsolatot teremhetünk a belső gyermekkel.

Íme a lépések:

- Csukd be a szemed és képzeld el a gyerekszobád ajtaját.

- Lépj be és képzeld el azt, hogy leülsz az ágyra a gyermekkori éned mellé.

- Ezután mondj el neki mindent, amit akkor gyerekként hallani akartál és fordulj szeretettel magad felé.

- Lehetsz az a felnőtt, akire mindig is szükséged volt.

A kommentelők dicsérik a módszert, próbáld ki te is!

Pontosan azért, mert mindenkinek meg akarunk felelni, gyakran kiszolgáltatottá válunk, teret adunk annak, hogy kihasználjanak minket. Egyre stresszesebbé válunk, hiszen az önmagunk irányába támasztott elvárásoknak sem könnyű megfelelni, ez pedig végül negatívan hat a mentális és fizikai jólétünkre.

NE AGGÓDJ, MUTATUNK NÉHÁNY MÓDSZERT, AMIVEL ELKERÜLHETED, HOGY KIHASZNÁLJANAK!
katt a galériára:

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Így kerülheted el, hogy kihasználjanak

Ha olvasnál még mentális egészség témában, ajánljuk ezeket a könyveket:

Nézd meg a galériánkat - 15 kép
15 könyv a mentális egészségedért