Allergiával küzdesz? 5 tipp, amivel elviselhetőbbé teheted a napjaidat

getty images
Kerekes Vivien
A cikk támogatója a Zewa

Az allergia megviseli a szervezeted, és a kedvedet is elronthatja; de ha megfogadod tippjeinket, mindjárt jobb lesz a helyzet!

A hosszú, téli hónapok után végre elérkezett a tavasz, és ezzel együtt lehetőséged nyílik rengeteg szabadtéri programot szervezni. Azonban ha allergiával küzdesz, ez az időszak számodra egy kicsit mégis keserédes, hiszen bármennyire szuper lenne kiülni a parkba egész délután, az állandó allergia könnyen elronthatja a jókedvedet. Szerencsére nem kell lemondanod mindenről, hiszen néhány tipp segítségével sokkal elviselhetőbbé teheted ezt az időszakot!

Olvasd el ezt is!
6 dolog, amit tudnod kell a szezonális allergiáról

1. Viselj napszemüveget

Nagyon sokan megtapasztalják a légúti allergia egyik típusát, a szénanáthát. Ezt leginkább a levegőben található pollenek, virágporok és gombaspórák okozzák, jellegzetesen pedig orrfolyással, tüsszögéssel, orrdugulással járnak. Jó ötlet, ha a szabadtéri programok során megfelelő minőségű napszemüveget viselsz, ugyanis ez segít abban, hogy kevesebb allergén kerüljön a szemed nyálkahártyájára. Arról nem is beszélve, hogy az irritáció miatt érzékenyebb lehetsz a fényre, így duplán hasznos, hogyha napszemüveget viselsz!

2. Figyelj a szobanövényekre

A legtöbb szobanövény nem veszélyes az allergiásokra nézve, hiszen a virágzó növényeket a rovarok porozzák be, ezek pedig a lakásodba nemigazán jutnak be. Azonban a négy fal között sem vagy teljes védelem alatt, hiszen a virágföldön keresztül sok gombaspóra kerülhet be a szobába is. Ha erre vagy allergiás, vagy esetleg szénanáthád van, jobb, ha minimálisra csökkented a növények számát a lakáson belül, és ezeket semmiképp se tartsd a hálószobában.

3. A puha zsepi sokat számít

A gyakori orrfújás alaposan igénybe veszi az orrodat és a körülötte lévő bőrt, ezért nagyon sokat számít, milyen zsepit használsz. A Zewa Soft & Sensitive papírzsebkendők szuperpuhák, ráadásul mandulaolajjal és aloe vera kivonattal készültek, így nem lesz irritált és piros az orrod a gyakori fújások után sem. Dobozos és kiscsomagos változatban is kapható, és mivel illatanyagmentes, még a virágpor-allergiások is nyugodtan használhatják!

forrás: zewa

4. Szabadulj meg a poratkától

A beltéri allergia egyik legnagyobb okozója a poratka! Ezek a mikroszkópikus méretű rovatok imádják a plüssöket és az ágyneműt, így előszeretettel költöznek be a puha anyagokba. Emiatt jó, ha minél gyakrabban mosod át ezeket forró vízben, és lehetőleg szárítóban szárítsd meg őket, hogy teljesen megszabadulhass a poratkáktól. Ami pedig szintén fontos, hogy még mosás után se nagyon tartsd a plüssöket az ágyadban!

5. Csukd be az ablakot

Ha allergiával küzdesz, sajnos nem nyithatod ki egész délután az ablakot, ugyanis a levegőben található allergének így gyorsan bejutnak a lakásba, különösen magas pollenszám esetén. Éjszaka mindenképpen aludj zárt ablak mellett, és ha lehet, rögzíts fel rá pollenhálót is. Szintén javasolják a szakértők, hogy lásd el egy légszűrővel a lakást, ami tisztítja a levegőt, így csökkenti az allergiás tüneteket is.

Olvasd el ezt is!
Miért erősödnek az allergia tünetei futás közben? És mit lehet ellenük tenni? Utánajártunk!

Ha pedig a cicaszőrre vagy allergiás, mutatunk néhány macskafajta, amit így is örökbe fogadhatsz!

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
Íme, 8 macskafajta, amire nem leszel allergiás