Ok nélkül búskomornak érzed magad? Valószínű, hogy az alábbiak állnak a háttérben

Photo by Mika Baumeister on Unsplash
Léna

Nem tudod, hogy miért, de egész nap szomorúnak érzed magad? Sőt, már egy ideje tart ez a rossz érzés? Meglepődnél, de ezek mind okozhatják!

Nem könnyű kifejezni az érzéseinket, pláne, hogy az emberek sokszor még negatívumnak is tekintik azt, ha valaki túl érzékeny vagy őszinte. Épp ezért, a legtöbben inkább a komfortzónájukon belül mozognak, és álarcok mögé rejtőznek, hogy tovább lendüljenek a nehezebb napokon. Veled is megesik, hogy néha nem is érted, miért vagy szomorú, de nem tudsz szabadulni a búskomorság érzetétől? Ennek kialakulásában több dolog is szerepet játszhat, épp ezért érdemes tudnod, hogy ezek könnyedén állhatnak a háttérben!

Olvasd el ezt is!
Ilyen az élet bipoláris zavarral

1. A támogatás hiánya

Szükségünk van arra, hogy néha egy kicsit sebezhetők legyünk, hogy legyen az életünkben valaki, aki mellett ilyenkor is biztonságban érezhetjük magunkat. Ha viszont nincs az életedben senki, aki mellett tényleg őszinte lehetnél, negatív következmények nélkül, azt fogod érezni, hogy egyedül vagy. Az érzelmi magány pedig nagyon káros a lélekre, és sajnos hosszú távon depresszióhoz vezet.

2. A személyiség elvesztése

Sokszor hajlamosak vagyunk megjátszani magunkat, más személyként viselkedni, csak hogy az emberek elfogadjanak minket. Hogy megfeleljünk az elvárásoknak, álarc mögé rejtőzünk, és szép lassan azon kapjuk magunkat, hogy elveszítjük a személyiségünket. Már magunk sem tudjuk, kik vagyunk. Amikor pedig nem tudsz önmagad lenni, egy idő után folyamatos nyomást érzel a lelkedben, és nem találod a helyed - ami egyenes úton vezet az állandó szomorúsághoz.

3. Negatív önkép

Milyen gyakran beszélsz magadról negatív hangnemben? "Nagyon béna ma a hajam", "Egyszerűen nem tudok lefogyni", "Nem vagyok elég csinos" - minden, amit így gondolsz és mondasz ki magadról, hatással van rád. Sokszor erősebben, mint hiszed! A negatív viselkedés és hozzáállás negatív energiákat vonz be, ezért nem csoda, hogy előbb-utóbb rosszkedvűvé válsz.

4. Motiváció hiánya

Ha nincs az életedben motiváció, egy cél, amit szeretnél megszerezni, előbb-utóbb azt fogod érezni, hogy nem tart az életed semerre. Hogy fogalmad sincs, mihez kezdj, nincs semmi, amit izgatottan várhatnál, és a hétköznapok ugyanolyanná válnak. Még akkor is, ha egyébként nincs okod a panaszra, mert van munkád, kapcsolatod, otthonod. Mégis, ha eltűnik a motiváció, az helyet ad egy sokkal rosszabb vendégnek: a szomorúságnak.

Ha az alábbiak igazak rád, lehet, hogy a depresszió szép lassan átveszi az irányítást feletted!

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
5 jel, hogy a depresszió átveszi az irányítást az életed felett