Szerinted lehetetlen visszafogyni a szülés után? Pedig nem az!

Menyes Barbi

A várandósság végén már alig várod, hogy anya legyél, és megismerd a kisbabádat, ám néha felmerül benned, mégis hogyan fogod leadni a terheség alatt felkúszott kilókat?

Szerencsés az a nő, akit a szülés után olyannyira csak a kisbabája érdekel, hogy eszébe sem jut a súlya miatt aggódni. Természetesen ilyenkor a legfontosabb az, hogy minden rendben menjen a picivel, és anyuka és babája kellően egymásra tudjon hangolódni.

Olvasd el ezt is!
Brutálisan őszinte fotón mutatja meg az anyuka a hasát a szülések után

3 féle nő létezik: azok, akik gyakorlatilag úgy hagyják el a kórházat, hogy épp annyi kilót nyomnak, mint a terhességük kezdetén – na, ők iszonyúan szerencsések.

Vannak az anyák, akik heteken belül, csak a szoptatás miatt megszabadulnak minden súlyfeleslegüktől, és még csak arra sem kell figyelniük, mit mivel esznek. Na, ők is igazi mázlisták.

És vannak azok a nők – valószínűleg nagy többségben – akikről bizony nem olvadoznak a kilók a szoptatással, és még akkor is csak lomhán vánszorog lefelé a mérleg nyelve, amikor már régen nincs szó cicizésről.

A hormonok sok mindent megváltoztatnak, és tény, hogy egy vagy több gyermekkel már kevesebb idő jut magunkra: az edzésre, a fogyókúrára, és arra, hogy komolyan foglalkozzunk azzal, mit is eszünk. Van azonban pár olyan apró, de hatásos dolog, amik bizony egy kisbabával is könnyen véghez vihetők, és sokat segítenek abban, hogy búcsút mondj néhány pluszkilónak.

Olvasd el ezt is!
Tényleg megszépít az anyaság? Sztárok arca terhesség közben és előtte

Mozogj, mozogj!

Legyen szó akár a szoptatás idejéről, akár a későbbi időszakról, a testmozgás mindig jó ötlet. Tévhit, hogy szoptatás alatt nem lehet edzeni: igenis lehet, csak vannak bizonyos gyakorlatok és edzésmódszerek, amiket érdemes hanyagolni. Ha pedig semmi időd nincs sportolni, otthon pedig nem szeretsz tornázni, akkor is marad a séta, amiből sosem elég, pláne gyerekkel. Próbálj beiktatni minden nap legalább 40 perc mozgást: öltözz fel edzőruhába, fogd a babakocsit, és legyen kicsit tempósabb a séta a szokottnál. Hidd el, ezzel is sokat teszel az alakodért!

Ne étellel jutalmazd magad!

Sokat sír a pici, és te már végképp nem tudod, hogyan nyugtasd meg, az idegességedet pedig egy kis csokival csillapítod? Jön a baba foga, nincs időd enni, így inkább gyorsan bekapsz egy adag laktató szénhidrátot? Igen, ezek nagyon nehéz időszakok, de törekedj arra, hogy ne az evésben találj megnyugvást!

Ne felejts el inni!

A megfelelő folyadékbevitel mindig, minden helyzetben nagyon fontos. Ha eleget iszol, az jót tesz az anyagcserének, hidratálja a bőrt, és csökkenti az éhségérzetet is.

Egyél okosan!

Szoptatás alatt még véletlenül se kezdj el diétázni, hiszen ilyenkor fontos, hogy a tejed tartalmas és tápanyagdús legyen. Ám azt senki sem mondja, hogy csak akkor lesz az, ha pizzát hamburgerrel, sült oldalast tört krumplival eszel, és nem tartózkodsz a desszertektől és a cukros üdítőktől sem. Odafigyelni ilyenkor is lehet, és kell is, mert hidd el, a lelkiállapotod is jobb lesz a tápanyagdús ételektől. Ha szénhidrátot eszel, fogyassz minél több magas rost tartalmú, teljes kiőrlésű lisztből készült finomságot, reggelizz zabkását mézzel, gyümölcsökkel, egyél minél több levest, és a húsok mellé is kipróbálhatsz a krumpli helyett egészséges köreteket, például bulgurt vagy hajdinát.

Légy türelmes!

Talán ez mind közül a legfontosabb: tudd, hogy mi a célod, de fogadd el, hogy ez az időszak most nem rólad szól. Senki sem várja el egy nemrég szült nőtől, hogy Heidi Klumként lejtsen végig az utcán, és azzal nem teszel jót sem magadnak, sem a családodnak, ha folyton a súlyod miatt aggódsz. Ha szeretnéd és teszel érte, igenis le fog menni a pluszsúly, de most fogadd el magad olyannak, amilyen vagy!