Miért kövéreznek az emberek?

Europress
Birta Brigi

Jennifer Lawrence, Gigi Hadid: csak kettő azok közül a csodaszép hírességek közül, akiket azért támadtak, mert nem elég vékonyak (pedig azok!). A kövérezés ott van mindenütt, de vajon honnan ered?

Van, aki másokat, van aki magát bántja azért, mert nem elég vékony. De vajon, mi az értelme, például segíti a fogyókúrát? És egyáltalán miért vagyunk ilyenek? A hájellenes hozzáállás már igen kicsi gyerekkorban kialakul. Például, ha az anya rendszeresen ostorozza magát azért, mert fogyni akar, vagy másokra mondja, hogy kövérek, a gyerekben is ez az ellenséges attitűd alakul majd ki.


Ha pedig egy gyerek ilyen környezetben nő fel, a következő lépcsőfok az étkezési zavarok lesznek. Egy kutatásból kiderült, hogy a túlsúlyos tinilányok mindegyikét cikizték már a külseje miatt, ennek következtében 70%-uk vágott bele egy vagy több egészségtelen villám fogyókúrába, és 33%-uknál vezetett túlevéshez. Ráadásul mindegyikőjük arról számolt be, hogy utálja magát a teste miatt. Gondolj bele, ez később mihez vezet...



A felnőttekre is jellemző!
Egy vizsgálat azt is bebizonyította, hogy önmagukat becsmérlik a testsúlyuk miatt, az egészségi állapotukon is rontanak ezzel. Gyakrabban küzdenek fejfájással, gyengébb a szívük, és többször betegszenek meg. De akkor sem jó, ha nem magadat, hanem másokat gyötörsz. Ugyanis őket ezzel maximum pillanatnyilag motiválod arra, hogy életmódot váltsanak. Sőt felmérés arra figyelmeztet, hogy ez éppen az ellenkezőjét okozza az illetőnél, vagyis még több hízást!



Az rendben van, ha szeretnél fittebb és csinosabb lenni, és igyekszel a lehető legjobb formádat hozni. De nagyon figyelj oda, hogy mit szólsz be másoknak, és természetesen magadat se gyötörd azért, mert nem vagy tökéletes!