3 baki, amitől egészségtelen lesz a fehérjeshake-ed

Europress

Az edzés utáni és a fogyókúrás italok királynője hizlalhat, ha nem jól készíted el.

Nem csalás és nem ámítás, hogy a proteinshake-ek segíthetnek a zsírégetésben, illetve az álomalak megőrzésében, hiszen kutatások is bebizonyították már ezt. Ahhoz viszont, hogy kiélvezd az előnyeit, nem árt odafigyelned a következő csapdák elkerülésére.


1. Tejturmixot csinálsz belőle

A magas cukortartalmú összetevők, úgymint az asztalt gyümölcs, az édesített mandulatej vagy a hozzáadott cukorral készült mogyoró- vagy mandulavaj könnyen zsírraktározásra buzdító kalóriabombává változtathatja a proteinshake-edet.

Megoldást jelent a problémára, ha a számodra legmegfelelőbb fehérjeport édesítetlen kókusztejjel, málnával, avokádóval, esetleg lenmaggal eszed. Még véletlenül sem kell lemondanod a finom ízekről, ráadásul így garantált a hosszan tartó teltségérzet!


2. Rossz alapú fehérjeport vásárolsz

Hihetetlenül bő a választék, így nem csoda, ha gondot okoz az ideális alapanyag kiválasztása. A savófehérjére voksolnak a legtöbben. Ez hamar felszívódik, így edzés után tökéletes, étkezéspótló alternatívának azonban nem a legszerencsésebb.

Sikerült kimutatni, hogy a savó inzulinszint-emelő hatása a fehér kenyérével vetekszik – nem csoda hát, ha egy óra múlva éhes leszel az elkortyolása után. A kazein alapú porok pedig a szójával egyetemben allergiás reakciót válthatnak ki.

A legújabb trend tehát a szója- és tejmentes fehérje, ami készülhet rizsből, borsóból, chia magból és áfonyából is.


3. Tele van adalékanyagokkal

Egy fehérjepor minél finomabb és minél tovább eláll, annál jobb. Vagy mégsem?

Az ízfokozók, a színezékek és a tartósítószerek szinte állandó vendégek az összetevők listáján, ahol még cukoralkoholokkal és mesterséges édesítőkkel is találkozhatsz.

Nincs más megoldás, mint alaposan szemügyre venni a címkét, és amit nem értesz belőle, arra legalább rákeresni!


Te szoktál fehérjeshake-et fogyasztani?