Miért bukkan fel egy-egy erős szőrszál bizonyos testrészeken?

getty images
Joy.hu

A szőrtelenítés így is elég idegőrlő procedúra, pláne akkor, ha váratlan helyeken is előbukkan egy-egy erősebb szőrszál.

Olvasd el ezt is!
Egy bőrgyógyász elárulta, mikor nem lenne szabad borotvát használni

A semmiből előbukkanó szőrszálakért a következő problémák felelhetnek:

A leggyakoribb ok a hormonális változás lehet, például a menstruációs ciklus is kihat a szőrnövekedésre. Amikor ugyanis megváltozik a hormonok mennyisége a szervezetedben, az a hajhagymákra is kihat. Az ovuláció során kicsivel több tesztoszteron termelődik a szervezetedben, ami felülírhatja az ösztrogén receptorokat (utóbbi szabályozza a szőrnövekedést). Ilyenkor jelennek meg a nyakadon, szád körül, álladon és a köldököd környékén is a vastagabb szőrszálak. Emellett a menopauza, várandósság és a fogamzásgátlók szedése is okozhat ilyen problémát, ahogy egy stresszes időszak is. Tehát bármi, ami felborítja a hormonjaid mennyiségét, hasonló tüneteket idézhet elő.

Olvasd el ezt is!
3 ok, amiért érdemes intim szőrt növeszteni

Azonban vannak helyzetek, amikor komolyabb hormonproblémára utal a tünet. A PCOS (policisztás petefészek betegség) gyakori tünetei a sötét, erős szőrszálak. Ha észreveszed, hogy a fokozott szőrnövekedés mellett pattanásosabbá válik a bőröd, mélyül a hangod, rendszertelenné válik a menstruációd, érdemes orvoshoz fordulnod.

Bár nem gyakori jelenség, de ha szinte a semmiből kezd el foltokban nőni rajtad a szőr, akkor valamilyen daganatos betegség is állhat a háttérben, ami például a petefészket támadta meg.

Mit tehetsz a szőrszálak ellen?

Ha hormonális probléma áll a háttérben, akkor annak a kezelésével megszüntethetőek a panaszok. Ha viszont nem, akkor egyszerűen egy szemöldökcsipesszel húzd ki a szőrszálakat.


Olvasnál még a témában?

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
10 dolog, amit tutira átérzel, ha utálsz szőrteleníteni