Nincs gardróbod? Íme 3 módszer arra, hogyan tárolhatod így is rendszerezetten ruháidat

Getty
Laskai Nelli

A reggeli rohanás legszörnyűbb része a ruháik előtt állni, és percekig azon agyalni, mit vegyünk fel. A helyzet még rosszabb, ha még normális ruhásszekrényünk sincs, amiben átláthatnánk, miből is lehet egyáltalán válogatni.

Nem kell azonban elkeseredned, ha esetleg pénz vagy hely hiányában nincs módod egy gardróbszekrényt beszerezni, mostanában úgyis az alternatív ruhatárolás a menő. Mutatjuk a lehetőségeket.

Így szárítsd a nedves ruhákat a lakásban

1. Ágy alatti dobozok

Talán nem ez a legátláthatóbb módszer, viszont az ágy alatti dobozokban jól lehet szeparálni minden ruhadarabot. Külön dobozba mehetnek a fehérneműk, a zoknik, a pólók, a pulcsik, a szoknyák és a nadrágok. A dobozos módszer előnye, hogy ha kevés ruhánk van, nagyon jól külön tudjuk választani a darabokat, így reggel pontosan tudjuk, mit hol keressünk. Egy mozdulattal kihúzod, majd ugyanannyival vissza is tolhatod a helyére, így nap közben még csak szem előtt sem lesz.

2. Fiókos szekrény

A fiókos szekrények nem foglalnak sok helyet, és barátságos áron egész jó darabok is kaphatók. Ha nincs kapacitásunk egy rendes ruhásszekrény beszerzésére, egy kicsi, olcsó fiókosszekrény is megteszi, főleg okos elrendezéssel. A fiókokba mindenképp szerezzünk be térelosztót, így átlátható lesz a végeredmény. A ruhákat hajtogassuk henger alakúra helytakarékosság céljából. Így pedig érdemes az egyes ruhaneműket mindig fix helyre tenni, hiszen ezzel a hajtogatási módszerrel nem látszik sok belőlük, viszont legalább azt tudjuk majd, melyik hol kell keresni.

5 tipp, hogy rend legyen a ruhásszekrényben

3. Többszintes ruhaállvány

Az ingeket, felsőket és egyberuhákat praktikus vállfán tárolni, hogy ne gyűrődjenek, ezért egy többszintes ruhaállvány beszerzése is szuper alternatíva a gardróbszekrényre. Az állvány aljára helyezzünk dekoratív dobozokat, amelyekbe a fehérneműket, zoknikat és pizsamákat tudjuk tárolni. A két rúd egyikére akasszuk fel a felsőket, a másikra pedig a nadrágokat és ruhákat – vagy az egyikre a hétköznapi darabok, másikra az alkalmik kerüljenek. Némi dekorációval kiegészítve nem csak praktikus egy ruhaállvány, de jól is mutat a szobában.