10 komoly hiba zuhanyozás közben, ami rengeteget árt a hajnak és a bőrnek is

Unsplash/ Bruce Mars
Menyes Barbi

Életünk egy jó részét fürdéssel, zuhanyzással töltjük, de tudod pontosan, mik azok a dolgok, amik ilyenkor rengeteget ártanak a bőrödnek, a hajadnak?

Dr. Madhuri Agarwal, a Yavana Esztétikai Klinika alapítója szerint nagyon sokan még mindig elkövetnek olyan hibákat fürdés közben, amiktől komolyan kiszárad a haj, a bőr, és amik hosszútávon az egész szervezet számára egészségtelenek.

Te mennyit követsz el ezekből a tipikus hibákból?

Olvasd el ezt is!
Nincs kedved hajat mosni? Próbáld ki a félkontyot

Imádsz nem meleg, hanem szinte forró vízzel zuhanyozni

Nincs jobb, mint egy forró fürdő vagy zuhany egy megterhelő nap után, ám könnyen lehet, hogy ennek a hajad issza meg a levét. Ha nagyon meleg vízzel samponozod a hajadat, az befolyásolhatja a fejbőr pH-egyensúlyát, és károsíthatja a haj kutikuláját. Ha nem rajongsz a hideg vízért, mindig tanácsos langyos vízzel hajat mosni!

Durván dörzsölöd a hajba a sampont

Teszed mindezt a maximális hatékonyság érdekében. Ideje ennek búcsút mondani, a hajat ugyanis nagyon megviselik a durva mozdulatok, könnyen töredezetté válhat miatta. Maradj a finom samponozásnál, majd az öblítésnél.

Kihagyod a balzsamozást

Ezer dolog van a reggeli listádon, így az a 2-3 perces művelet időnként bizony elmarad. Nem teszed jól: kutatások szerint a hajmosás utáni kondicionáló kihagyása a hajszálak száradásához, és ennek következtében a töredezettséghez vezethet.

Olvasd el ezt is!
5 tipp, ami fenntarthatóbbá teszi a szerelmi életeteket

Rossz törölközőt csavarsz a hajadra

Zuhanyzás után megtörölközöl, majd ugyanez a törölköző megy a hajadra, hogy az mielőbb megszáradjon? Ezt mostantól felejtsd el: a klasszikus törölköző ugyanis a durva anyag miatt sokat árt a hajnak. Külön erre a célra érdemes egy mikroszálas verzióra beruházni!

Nagyon ritkán mosol hajat

A különféle hajtípusok eltérő ápolást igényelnek, de egy dolog biztos: nem jó, ha két hajmosás között túl sok idő telik el. Rod Anker sztárfodrász szerint a gyakori hajmosás teljesen rendben van, mivel egészségesen tartja a fejbőrt, eltávolítja az izzadás nyomait, ami hajhullást is okozhat. "Az optimális eredmény elérése érdekében szulfátmentes sampont érdemes alkalmazni!"- vallja a szakember.

forrás: Unsplash/ Jernej Graj

Műanyag fürdőszivacsot használsz

Reméljük, ezt sosem teszed meg, mert hosszú távon komoly bőrkárosodást okozhatnak a bőrgyógyászok szerint - ezek helyett zuhanyozz a klasszikus módon, és hetente 1-2 alkalommal radírozd le a bőrödet zuhanyzás előtt vagy közben!

Durván törölközöl meg zuhanyzás után

Nagy mozdulatokkal, pikk-pakk szárazra törlöd a bőrt, és kész is vagy? Ezért nem lesz hálás a bőr! Szánj kicsit több időt erre a látszólag nem túl fontos műveletre, lehetőleg puha törölközőt használj, gyengéden törölközz meg, és ne feledd a testápolót!

Arcmosás utánra hagyod a hajmosást

Ne tedd – változtass a sorrendben. Ha eddig úgy kezdted, hogy feltetted a sampont, majd vártál, amíg hat a termék, és közben letudtad az arcmosást és a mosakodást, akkor nem végezted helyesen a műveletet, a szakértők szerint ugyanis nagyon fontos, hogy a hajra felvitt termékeket nagyon alaposan lemossuk magunkról a tartósítószerek miatt. Mostantól a következő legyen inkább a sorrend: hajmosás, sampon és balzsam leöblítése, utána jöhet az arc és a test.

Olvasd el ezt is!
Pénzt és időt spórolhatsz velük! 6 egyszerű takarítási trükk, amiről azt kívánod, bárcsak ismerted volna korábban

Tusfürdőt használsz az arcodra is

Csak ezt NE! Bármennyire is csábító egy-egy termék, a legtöbb testszappan összetétele alkalmatlanná teszi őket az arc finom ápolására - a legtöbb megváltoztathatja az arc pH-szintjét, és számos bőrbetegséget eredményez.

Túl gyakran mosol arcot

A másik véglet sem jó, vagyis ha állandóan az arcodat mosod - ez ugyanis megzavarhatja a bőrben található jó olajokat, szabad utat hagyva a pattanások számára. Figyelj arra, hogy naponta lehetőleg kettőnél több alkalommal ne moss arcot!

Nézd meg a galériánkat - 7 kép
Sztárok bőrápolási rutinja