5 tévhit a béranyaságról, amit már tuti te is hallottál, pedig nem igaz

Unsplash/Omurden Cengiz
JOY

Nagyon sokan tartják elítélendőnek a béranyaságot, mert csak keveset tudnak róla.

Bár Magyarországon nem engedélyezett, a világ sok táján legális béranyát fogadni, több országban különösképpen meg sem kell indokolnia a párnak a döntést. Erről bizonyára gyakran olvastál már te is, hiszen sok világsztár van, aki nem titkolta, így vállalt gyermeket, köztük például Kim Kardashian, Khloé Kardashian, Priyanka Chopra, Cristiano Ronaldo, Amber Heard, Rebel Wilson vagy Neil Patrick Harris. A béranyaságra sokan ferde szemmel néznek, rengeteg az előítélet és a mítosz körülötte, most ezeket igyekszünk eloszlatni!

Mítosz 1. – Csak a pénzért csinálják

A Pure Wow magazinnak nyilatkozó béranyasági tanácsadó, Stephani Levich nagymenőnek számít a szakmában, ő segített hozzá a gyermekáldáshoz rengeteg amerikai sztárt. A szakember elmondta, a közhiedelemmel ellentétben a béranyák nem szimplán azért vállalják a terhességet egy idegen babájával, mert jól fizető „állás”. A leendő béranyáknak nagyon szigorú feltételeknek kell megfelelnie, igazolniuk kell, hogy korábban már szültek legalább egy egészséges gyermeket, akit azóta anyagi biztonságban nevelnek. Ezen kívül a mentális állapotukra is odafigyelnek, amikor kiszűrik őket, olyanokat keresnek, akik élvezték a terhességet, könnyű volt a számukra. Az pedig alapvető kritérium, hogy a jelölt őszintén segíteni akarjon egy meddő párnak ezzel a nem kis vállalással.

Mítosz 2. – Genetikailag rokonságban állnak a babával

A valóságban a legritkább esetben használják a béranya petesejtjét a terhességhez. A sejtet vagy sejteket általában a pártól veszik le vagy olyan donoroktól, akiket a pár nézett ki magának. Így az embriónak, akit beültetnek a béranya méhébe genetikailag semmi köze hozzá.

Mítosz 3. – Csak azok a nők veszik igénybe, akik féltik az alakjukat

A 20 évnyi tapasztalattal bíró szakember elmondta, még nem találkozott olyan ügyféllel, aki azt mondta volna, a súlygyarapodás, a striák miatt szeretne béranyát. Többnyire olyan nők választják ezt a lehetőséget, akik meddőséggel küzdenek, korábban szexuális erőszak áldozatai voltak és traumatizálódtak, vagy az első szülésük olyan nehéz, félelmetes és fájdalmas volt, hogy nem mernek ismét kockáztatni.

Mítosz 4. – A béranya akár meg is tarthatja a babát

Fentebb már írtunk róla, hogy a béranya csak nagyon ritka esetben áll rokonságban a babával, így nincsenek szülői jogai. Ez azt jelenti, hogy semmiképpen nem tarthatja meg a gyermeket, a kicsit át kell adnia a szülőknek.

Mítosz 5. – A béranyák olyan életmódot folytatnak, amilyet akarnak

Talán eddig azt gondoltad, a béranyának semmi dolga, „csak” ki kell hordania és meg kell szülnie a babát. Valójában azonban nagyon szigorú szabályokat kell betartania a terhessége alatt, nem ehet egészségtelen ételeket, mozognia kell, nem ihat alkoholt és természetesen nem dohányozhat. A többség persze nagyon lelkiismeretes, anélkül is így csinálja, hogy bárki erre „kényszerítené” egy szerződéssel.

Olvasd el ezt is!
Béranya segítségével, teljes titokban megszületett Rebel Wilson első gyermeke

Ezt az összeállítást se hagyd ki a témában!

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
Sztárok, akik nyíltan vállalják, hogy béranya hordta ki a gyermeküket