"Szívecskét tett és flörtölős kommentet írt a férjem egy ismeretlen nő posztja alá"- Ez már megcsalásnak számít?

GettyImages/AJ_Watt
Jean Orsolya/Éva magazin

Az ugyan még nem számít megcsalásnak, ha a kedvesünk folyamatosan kedveli egy felettébb csinos hölgy posztjait, sőt, még talán egy-két szívecske sem a világ vége. A szakértők szerint azonban igenis párkapcsolati problémát jelezhet, ha partnerünk mindig valaki más körül legyeskedik, még ha csupán online formában is. Az Éva magazin írása.

Lélegzetelállítóan nézel ki!”- állt a fotó alatt, sok-sok szívecskével. A baj éppen csak azzal volt, hogy nem én szerepeltem rajta, hanem a párom egyik kolléganője.

Veled is megtörtént már, hogy egy lájk vagy egy dicsérő mondat szíven szúrt? Tekintve, hogy azt a párod nem a te közösségi oldaladon helyezte el, hanem egy rivális hölgyén?

Velem megesett és bevallom, nagyon rosszul érintett. Bár a barátnőm azt mondta, túl nagy feneket kerítek a dolognak, de valamiért mégis kicsírázott bennem a gyanakvás. Vajon ha betekintést nyernék a párom digitális privát szférájába, akkor mit tudnék meg róla? Találnék-e olyat, ami fájna?

Olvasd el ezt is!
10 tény, amit a tudomány megállapított a hűtlenségről

Minden párkapcsolatban máshol húzódik a határ abban a tekintetben, hogy mit érzünk megcsalásnak, de a digitális eszközöknek és a közösségi médiának „köszönhetően” új fogalommal gazdagodtunk: az online hűtlenséggel. A szakértők figyelmeztetnek: ez, ha nem is jelent konkrét fizikai megcsalást, mégis párkapcsolati problémát jelezhet, vagy lehet akár a tényleges félrelépés előszobája.

Az online hűtlenség fogalma már létezik a szakirodalomban is, és olyan cselekedeteket, viselkedést takar, amelyek során testileg nem történik félrelépés, de a férfi vagy nő érzelmileg vagy fizikailag egy olyan illetőre fókuszál, aki a kapcsolatán vagy házasságán kívül áll.

-

Például gyakran nézegeti egy személy profiloldalát, folyamatos üzenetváltásba bonyolódik az illetővel és vele – nem a házastársával, párjával- osztja meg a gondolatait, élete jó vagy rossz történéseit, intim dolgait. Ilyenkor – úgy, mint okostelefon-használat közben – az agyban ugyanazok az örömközpontok aktiválódnak, mint például alkoholfogyasztás vagy játék során: kissé megemelkedik a dopaminszint, és izgalomba jövünk.

A cikk folytatásáért kattints ide!

Többet szeretnél megtudni a hűtlenség pszichológiájáról? Akkor kattints a galériára!

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
10 tény a hűtlenségről