7 eddig sosem hallott titok a Reszkessetek, betörők! című filmről

Youtube/ Reszkessetek, betörők!
Kerekes Vivien

Nem csak gyerekkorunk, de egész életünk egyik kedvenc filmje a Reszkessetek, betörők! De hiába 30 éves a vígjáték, a Netflix dokumentumfilmje elhozott néhány, eddig sosem hallott érdekességet róla.

Először elkaszálták

Amikor a rendező, Chris Columbus és az író, John Hughes bemutatták a Reszkessetek, betörők! ötletét a Warner Bros. Stúdiónak, ők imádták az ötletet. Azt gondolták, ez egy nagyon sikeres karácsonyi film lehet, ám amikor elkezdődtek a munkálatok, kiderült, hogy a forgatás többe fog kerülni, mint a kiszabott 10 millió dolláros keret. Ezért a stúdió lehúzta előttük a rolót, és közölték, hogy nem készülhet el a Reszkessetek, betörők. Úgyhogy az író fogta magát, és titokban elkezdett megbeszélésekre járni egy másik stúdióval, akik végül rábólintottak a sztorira, és nekik köszönhetően készült el a Reszkessetek, betörők!

Nincs olyan, hogy McCallister-ház

Mindannyian felismerjük fotóról a McCallister-házat, de tudtad, hogy a filmet valójában nem ott forgatták? A Reszkessetek, betörők színfalait igazából a stábtagok építették meg, és egy chicagói otthon prototípusát hozták létre egy elhagyatott középiskolában. Egyébként ebben az iskolában forgatták le anno a Meglógtam a Ferrarival és a Belevaló papapótló című filmeket.

Nem sokon múlt a színészcsere

Kis híján valaki más alakította az egyik betörőt! Ugyanis elsőként Daniel Sternt kereste fel a stúdió, ám a színész közölte, hogy ez a fizetés nagyon alacsony neki, és nem akarja elvállalni a melót. Ezt követően keresték fel Daniel Roebuckot, aki nyitott volt ugyan a dologra, de amikor a másik betörőt alakító Joe Pescivel próbáltak, egyszerűen nem volt közöttük kémia. Végül a készítők ismét megkeresték Daniel Sternt, és addig próbálták rábeszélni a szerepre, míg ő igent nem mondott. Később egy interjúban el is mondta, hogy kis híján lemaradt erről a szuper szerepről, és hálás a sorsnak, amiért a készítők ilyen hajthatatlanok voltak.

Hogy az a #$@&%*!

Joe Pesci nagyon sokat káromkodott akkoriban, és ez elég nagy gondot okozott a forgatáson. Elvégre egy családbarát filmben mégsem lehet csúnyán beszélni! A színész viszont nehezen tudta felmondani a szöveget, amikor a karaktere mérgelődött, mert automatikusan káromkodni kezdett. Hogy ne mondjon semmi olyat, amit nem szabad, végül ilyenkor halandzsázni kezdett, amivel már a készítők is elégedettek voltak.

Nem volt benne CGI

Hogy olyan csapdákat állítson fel Kevin, amit egy gyermek valóban ki tud találni, a stáb egyik tagja kénytelen volt gyerekfejjel gondolkodni. Rengeteg mesét nézett, ezekből merített ötleteket, aztán a munka neheze a kaszkadőrökre maradt. Hiszen a Reszkessetek, betörőkben! egyetlen CGI sincs: minden esés, sérülés, zuhanás a profi dublőrök munkája.

Sztárszínész VS statiszta

John Candy, a 90-es évek egyik nagy színésze is szerepelt a sorozatban: ő volt az, aki hazavitte autójával Kevin anyját. A rendező és John nagyon jó barátok voltak, ezért vett részt a forgatáson a színész, és az összes jelenetét 23 óra alatt leforgatta. Anyagi vonzata szinte alig volt a melónak, tekintve, hogy a híres John Candy kevesebb pénzt kapott a szerepért, mint az a statiszta, aki a pizzafutárt játszotta.

Oscar-díjas zeneszerző

Amikor a filmet nagyjából megvágták, és a rendező megnézte az eredményt, elégedetlen volt a zenével. Azzal viccelődött, hogy meg kéne szerezniük alacsony költségvetésű filmjükhöz az Oscar-díjas zeneszerzőt, John Williamst, aki olyan filmeket komponált meg, mint a Star Wars és a Cápa. Ami akkor csak poén volt, végül valóság lett, mert amikor a zeneszerző meglátta az összevágott változatot, nagyon tetszett neki, és közölte, hogy szívesen megcsinálja.

És amíg a Reszkessetek, betörők-re vársz, nézd meg az idei év legújabb karácsonyi filmjeit!

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
8 karácsonyi film 2019-ből, ami rögtön hangulatba hoz