Hihetetlen, de igaz: a pitbull volt Amerika kedvenc bébiszittere az 1800-as években

B. Krisztina

Kevesen tudják, hogy a pitbullok beceneve az 1800-as években Amerikában „The Nanny Dog” - Dajkakutya volt.

Az amerikai pitbull terriereket állítólag kifejezetten harcra tenyésztették ki az 1830-as években. A köztudatban is „harci kutyaként” szerepelnek, több országban tiltott a tartása és/vagy tenyésztése, az FCI (Nemzetközi Kinológiai Szövetség) nem ismeri el önálló fajtának. Kevesen tudják viszont, hogy a pitbullok beceneve az 1800-as években Amerikában „The Nanny Dog” – Dajkakutya volt.

Generációkon keresztül a családok pitbullokat akartak gyermekük mellett tudni, mert ez volt a legmegbízhatóbb fajta kicsikkel és nagyokkal egyaránt. A pitbullt, aki egykor egy nemzet bébiszittere volt, mára kikiáltották a sátán kutyájának, agresszív támadónak és gyilkosnak. Vajon hogy történhetett ez? Erre valószínűleg nem találunk választ sehol, de elnézve ezeket a képeket érthetetlen… Egy dolog biztos. Az ember keze van a dologban.

Végeztek egy tolerancia tesztet, ahol azt vizsgálták, hogy egy gyerek hányszor tud a kutya szemébe nyúlni úgy, hogy a kutya ezt tűri. Az első helyen a golden retriever végzett, tehát ő a legtoleránsabb fajta. Tippeljetek melyik fajta végzett a második helyen. Igen, a pitbull. Megdöbbentő, ugye?

Az is érdekes tény, hogy nem a pitbull harapása a legerősebb, hanem a német juhászkutyáé. A pitbull kölykök igénylik az alomban legkorábban az ember társaságát, két héttel korábban mint általában más kutyafajták. Az is tévhit, hogy a pitbull nem érez fájdalmat.

Az 1800-as években bébiszitter volt, ma a legnagyobb számban eutanizált fajta. Naponta kb. 6000 pitbullt altatnak el a világon. Semmilyen más fajta még csak közelében sincs ennek a számnak.

Nézd meg galériánkat a bébiszittelő pitbullokról.

Nézd meg a galériánkat - 12 kép

Forrás: adoptadog.com