Ha rád is jellemző ez, védettebb vagy a koronavírus ellen, mint mások

Pexels/Michelle Leman
Bíborka

Újabb kutatás bizonyítja, hogy létezik egy védettebb csoport.

Lehet, hogy az elmúlt 2 évben neked is feltűnt, hogy egyes emberek fogékonyabbak a koronavírusra, míg másokat mintha eddig „elkerült” volna, még úgy is, hogy pozitív esettel éltek egy háztartásban. Eddig azzal próbálták magyarázni a dolgot, hogy van, akinek sokkal erősebb az immunrendszere vagy olyan vércsoporttal rendelkezik, ami ellenállóbb a vírusokkal szemben. Glasgow-i kutatók most előálltak egy újabb lehetséges magyarázattal: a Science című tudományos folyóiratban megjelent tanulmány szerint ugyanis egy génváltozat lehet a kulcs.

Olvasd el ezt is!
Meghökkentő új tünet utalhat arra, hogy omikronnal fertőződtél: sose gondoltál volna rá!

Azok a személyek, akik az OAS1 nevű gén prenilált változatával rendelkeznek, védettebbek azoknál, akiknél ez a variáció nincs jelen. A preniláció ugyanis lehetővé teszi, hogy ez a gén megtalálja a vírust és vészjelzést adjon le a szervezetnek. Az új vírusvariánsok viszont megtanulhatják kikerülni a gén által nyújtott védelmet. Sőt, akik az OAS1 rossz változatával élnek, náluk gyakrabban alakul ki a koronavírus súlyos formája és esetükben 1,6-szor valószínűbb az intenzív ápolás vagy halálozás.

Olvasd el ezt is!
Átestél a koronavíruson? Ha az alábbit veszed észre a testeden, igen - Tudj meg többet a COVID-körömről

A tudósok szerint a SARS-CoV-2 feltételezett forrásai, a patkósdenevérek több millió évvel ezelőtt elvesztették ezt a gént, és a vírusnak így már nem kellett alkalmazkodnia.

„Amikor állatról emberre ugrott, akkor a vírusok elleni védekezés új eszközeivel találkozott, és néhánnyal szemben tehetetlen volt”

-

– mondja Sam Wilson, a glasgow-i víruskutató központ professzora. Ha a SARS-CoV-2 megtanulja ezt a trükköt, súlyosabb betegséget idézhet elő.

Erről is érdemes tudnod:

Nézd meg a galériánkat - 4 kép
Ez a 4 tünet jelentkezik azoknál, akik két oltás után kapták el a koronavírust