Ne félj belevágni: 4 dolog, ami miatt jobb startupnál dolgozni

pexels
Léna
A cikk támogatója a MRP világ

Hiába jársz a húszas éveidben, még nem tudod, milyen munka passzolna hozzád? Könnyen előfordulhat, hogy te is egy startupnál tudnád megvalósítani az álmaidat!

Valószínűleg te is hallottad már párszor, hogy a sikerhez csupán egyetlen jó ötletre van szükség. Noha a dolog ennél azért némileg bonyolultabb a gyakorlatban, a kezdőpont tényleg az innovációban rejlik. Ezek után valószínűleg te is hallottál már néhányszor a startup vállalkozások kifejezésről, hiszen egyre elterjedtebbé válik a fogalom: most pedig el is áruljuk, miért érdemes neked is karriert építened egy ilyen cégnél!

Olvasd el ezt is!
Így készíts igazán működőképes tennivalólistát, hogy megmenthesd vele a napodat

1. Hatékonyabb csapatmunka

Egy induló vállalkozás esetén csak a legritkább esetben áll fenn az a szerencsés helyzet, hogy mindenre van pénz. Ezt hatékony csapatmunkával lehet kompenzálni, ami sokkal jobban összehozza a kollégákat. A szuper munkakapcsolatból pedig akár életreszóló barátságok is születhetnekk, így ezért is mindenképp jobban megéri ez a munka, mint egy multis pozíció.

2. Jobb munkakapcsolat

A másik nagy előnye ezeknek a vállalkozásoknak, hogy miután a semmiből hozza őket létre pár ember, kevésbé valószínű, hogy kialakul az egymás alá-fölé rendeltség, szemben egy tradicionális céggel. Több kutatás is bizonyította, hogy a mellérendeltségi viszony és a közösen létrehozott termékek hatékonyabb munkafolyamatot eredményezhetnek, mint az alá-fölé rendeltségi viszony.

3. Kiszámítható jövőkép

Sokan azért félnek belevágni egy startupba, mert nem érzik így biztosnak a jövőjüket. Pedig tudod, bátraké a szerencse! Arról nem is beszélve, hogy ezeknél a vállalkozásoknál sokszor hatékonyabban spórolhatunk, mint máshol. Bizonyos juttatásokat többek közt a startupok is az átlagosnál alacsonyabb adófizetés mellett nyújthatnak a dolgozóiknak. Az úgynevezett MRP-juttatást (munkavállalói résztulajdonosi program) a munkabérrel (45%) ellentétben csak 15-29 százalék adó terheli. Az MRP-program célja, hogy a vállalatok és dolgozóik közötti tulajdonosi kapcsolat megteremtése, és a tagság miatt a dolgozók részesedhetnek a cég értékének növekedéséből. Az MRP-k anyagilag is érdekeltté teszik a dolgozókat, akikre így vállalat is jobban építhet: így kvázi a dolgozók „együtt sírnak és együtt nevetnek” a cég más tulajdonosaival.

4. MRP know-how

Az MRP egy olyan szervezet, amely a vállalat értékpapírjait a munkavállalók érdekében tartósan kezeli. Azt, hogy a kezelt értékpapírból származó nyereség milyen feltételekkel illeti meg a dolgozókat, az MRP elindításakor meg kell határozni. Az MRP jellemzően két dolgot tehet, ha a részére történt értékpapír átadás jövőbeli célja megvalósult: vagy eladja az általa a dolgozó érdekében kezelt értékpapírt, és az eladáskor keletkező nyereséget fizeti ki a dolgozónak, vagy magát az értékpapírt adja át a dolgozónak. A dolgozó akkor jár jól, ha a cég nyereségesen működött, mert az MRP vagy ő akkor tudja drágán eladni az értékpapírt. A jól működő MRP-k tartósan (legalább 1 évig) kezelik az értékpapírokat, ezért lehetőséget adnak arra, hogy a dolgozók valóban a cég tulajdonosaként tekinthessenek magukra. Már csak ezért is megéri adni egy esélyt az MRP-programnak, hidd el, meg fogja köszönni a jövőbeli éned.

forrás: pexels
Olvasd el ezt is!
Ezt az 5 dolgot tedd meg, hogy stresszmentes legyen a reggel

Egy szuper munkahelyen pedig könnyű belefeledkezni a munkába, igaz?

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
8 dolog, ami újra és újra megtörténik, ha belefeledkezel a munkába