Tényleg megjósolták évekkel ezelőtt a koronavírust? Különös posztok terjednek a közösségi médiában

Getty Images
Zoé

Biztosan te is belefutottál már abba a bizonyos posztba…

A koronavírus-járvánnyal egyidőben természetesen számtalan találgatás is napvilágot látott, vannak, akik kész összeesküvés elméleteket látnak az események mögött, és vannak, akik (úgy tűnik) fel sem fogják igazán, mi történik most. Az azonban bizonyos, hogy mindenkit foglalkoztat a téma. Talán éppen ennek köszönhető, hogy Dean Koontz A sötétség szeme című regénye is felkerült a „koronavírus misztikumok” listájára. Az író ugyanis könyvének hasábjain Vuhan–400 néven hivatkozik egy kórokozóra, ami egy biológiai fegyvereket előállító laborból szabadult ki.

Azonban fontos leszögezni a tényt, hogy egy fikciós regényről van szó, valamint ahogy az a minap a CNN egy cikkében is megjelent, nagyon sok minden nem stimmel abból, amire ezekben a posztokban hivatkoznak. Egyrészt hiába hívják a regényben a vírust Vuhannak (Közép-Kína legnépesebb városában, Vuhanban jelent meg először a vírus), a koronavírus neve valójában COVID-19. Sőt, 1981-ben a könyv első kiadásában még a Gorki-400 nevet viselte a kórokozó – a későbbi névváltoztatásról még nincs információ. Továbbá a könyvben említett és a napjainkban tomboló vírus között szinte semmi egyezés sincs: sem a lappangása, sem pedig a lefolyása nem hasonlít ahhoz, amivel most nézünk szembe. A twitteres csevegéseket látva azóta több író könyvét is fellapoztak a hobbinyomozók, de minden egyes elméletük dugába dőlt.


Ebben a helyzetben különösen fontos, hogy őrizzük meg a hidegvérünket, és véletlenül se dőljünk be mindenféle elméleteknek!

Olvasd el ezt is!
Karácsonyfadíszekkel sztrájkolnak Amerikában a koronavírus ellen

Ha szeretnél kikapcsolódásként olvasni egy jó könyvet, van néhány tippünk:

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
5 olvasmány, ami kiránt pár órára a koronavírus valóságából

CNN