Utánajártunk, hányféle mellforma létezik! Milyen a tiéd?

Unsplash/Michael Prewett
Joy.hu

Két különböző felosztást mutatunk be: egy rajzosat, ami népszerű lett a neten, illetve egy hazai szakértőét is.

Egy fehérneműket is kínáló amerikai webáruház például úgy segít a vásárlóknak, hogy a mérettáblázat mellett mellforma-kisokossal is szolgál – a termékeket nagyjából ennek megfelelően csoportosítva. Az ábrák annyira népszerűek lettek, hogy azóta több tízezren osztották meg őket.

Nézd, milyen alternatívák vannak eszerint:

Nézd meg a galériánkat - 7 kép
Ez a 7 féle mellforma létezik?

Igen ám, de vajon minek tudhatóak be a különbségek? És tényleg csak ez a 7 típus létezik? Mit tegyen, aki egyikbe sem tudja magát besorolni? Túl sok kérdés merült fel bennünk, úgyhogy...

Megkérdeztünk egy ciciszakértőt, Dr. Pataki Gergely plasztikai sebészt is:

A formabeli különbség a kötőszöveti rostok szerkezetére vezethető vissza, amik felépítik a mell vázát; a méretbeli különbséget pedig a zsírszövet és a mirigyállomány mérete és aránya határozza meg. A laikusok találóan alma és körte alakú mellet szoktak megkülönböztetni. Valójában ahány nő, annyiféle mellforma. Más egy fiatalé, más egy idősebbé. Más alakú egy olyan nőé, aki nem szoptatott és megint más azé, aki igen. A mell formája folyamatosan változik az idő múlásával, de átalakul a menstruációs ciklus vagy a terhesség és a szoptatás ideje alatt is.

-

Amikor arról érdeklődtünk, hogy valamilyen csoportosítás azért létezik-e, a következő választ kaptuk:

A szakmai csoportosítás elsősorban a bimbó a mellhez viszonyított helyzete alapján osztályoz. Bár minden nő melle különbözik valamilyen szinten, a laikusok számára a forma és a méret szerint 6 csoportot jól elkülöníthetünk!

- árulta el a szakértő.

Ezeket szó szerint idézzük:


A kerek – vagy a természetesebb enyhén csepp, azaz körte – formát gyakran nevezik ideális mellnek, ugyanis a nők többsége ezt a típust jelöli meg a mellnagyobbítás során elérni kívánt végeredménynek. Ennél harmonikus egyensúlyban van a forma és a méret.

A következő típus a „lecsüngő” mell, melyről akkor beszélünk, amikor a mellek mellbimbó felett található része enyhe kanyarban (konkáv módon) követi a mellkas vonalát. Ez a típus nem tartozik a megereszkedett mell kategóriájába, mert a mellbimbók nem lefelé, hanem előre néznek, illetve fejletlenebb felső pólus és megfelelő alsó pólus esetén kicsit felfelé. (Ez a forma alakulhat ki feszes rostok esetén szülés és szoptatás után. A legtöbb nő és férfi elfogadja, sőt szépnek tartja. Ellenkező esetben implantátummal jól korrigálható.)

A megereszkedett– vagy lesüllyedt – mell esetében a mellbimbók általában lefelé néznek. Ez a mellforma gyakran alakul ki a kor előrehaladtával, vagy a terhesség-szoptatás időszaka után. A megereszkedett mell előfordulhat kis és nagy térfogattal egyaránt. Általánosságban elmondható, hogy egyszerűen korrigálható mellfelvarrással és/vagy implantátummal.

A kis mell – vagy alulfejlett mell – gyakori jelenség. Oka, hogy a nemi érés idején a mirigyállomány fejlődése a genetikai adottságoknak megfelelően befejeződik. A mellek térfogatának hiánya mellnagyobbítással könnyen korrigálható.

A csőmell – vagy tubuláris emlő – a mell egyfajta alaki eltérése, fejlődési rendellenessége. Gyakori egyoldalt kialakult formája is. Az esetek többségében csepp alakú implantátummal rendkívül szépen korrigálható. Ugyanakkor meg kell jegyezni, hogy elegendő mellállomány esetén a korrekciós mellplasztika során nem feltétlenül kell mellnagyobbításban gondolkodni.

A mellkas rendellenessége is befolyásolhatja a mellek formáját és egymáshoz viszonyított elhelyezkedését. A köznyelvben tölcsér mellkasnak és a tyúkmellnek olyan mellkasdeformitást nevezünk, amelynek lényege, hogy a szegycsont középső illetve alsó része és a hozzá csatlakozó bordaporcok a mellüreg fölé vagy alá kerülnek, ezáltal a mellkas alakja felülről lefelé, tölcsérré szűkül vagy kiemelkedik. A komplikált eseteket gyermekkorban műtjük a bordák módosításával. Enyhébb esetekben mellimplantátum beültetésével vizuálisan kiválóan csökkenthető a deformitás – zárta a sort Pataki doktor.


Hú... az biztos, hogy elég változatos formákkal áldhatott meg bennünket a sors!