A magas sarkú cipők 6 típusa, és amit tudnod kell róluk

Getty Images
Kerekes Vivien

Egy csinos cipő feldobja az összképet, de azért a kényelem sem utolsó szempont!

Ha magas sarkú cipő, akkor szinte látjuk is lelki szemeink előtt a sajgó talpakat. Pedig egyáltalán nem törvényszerű, hogy a magasabb sarkú cipő viselése fájdalommal járjon! Persze a megszokás és a gyakorlás is fontos szereppel bír ennek csökkentésében, de az sem mindegy, milyen típusú sarkakat választasz. Hogy legközelebb könnyebb legyen a döntés, és olyan cipővel térhess haza, amit fájdalmak nélkül viselhetsz egész nap, bemutatjuk a különböző típusokat, és eláruljuk, melyikről mit érdemes tudnod!

Olvasd el ezt is!
Két magas sarkú cipő, ami a rohanós napokon is kényelmes

Cicasarok

Azoknak, akik nem vágynak plusz 7-10 centire, a cicasarokkal érdemes próbálkozniuk! Ez a lábbeli minimálisan emeli meg a lábaidat (átlagosan 3-5 centiméterrel), így kevesebb terhelés nehezedik a lábfejedre, a megfelelő pántokkal pedig a bokád is megkapja az ideális tartást. Ezért javasolják általában ezt a cipőt az egész napos programokra, például munkahelyi rendezvényre, esküvőkre.

Tűsarok

Mindannyian ismerjük ezeket a cipőket, gyönyörűek és elegánsak - és sajnos nem egyszerű megtanulni viselni őket. Az ilyen vékony sarkak esetében a gyakorlás nagyon fontos, mert ha egyébként sosem hordasz hasonló cipőt, már fél óra után érezni fogod a fájdalmat a lábadban. Ha kényelmesebb változatot szeretnél, ellenőrizd, hogy a lábujjaknál megfelelően párnázott legyen a cipő belseje, és az oldalsó részek kellően masszívak legyenek.

Blokksarok

Ha a tűsarok nem a legjobb barátod, a blokksaroknak adj esélyt! Ez magasabb, mint a cicasarok, viszont szinte ugyanolyan kényelmes. Ezt masszív sarkainak köszönheti, amelyek nagyobb stabilitást biztosítanak, alátámasztják a bokádat, és kényelmesebbé is teszik a cipőt. Itt szintén a párnázottság a lényeg, hiszen míg egy alacsonyabb saroknál kevesebb terhelés éli a lábujjakat, addig 5 centi felett már igenis sokat számít, mennyire puha az elülső része!

Kubai sarok

Nem összekeverendő a cicasarokkal, de azért van közöttük némi hasonlóság. Például az, hogy a kubai sarok szintén csak néhány centit dob a megjelenéseden, és ebből kifolyólag igazán kényelmes is. Jellemzője, hogy a sarok nem lefelé keskenyedik, hanem egy ponton szélesedni kezd, így plusz stabilitást kölcsönöz viselőjének.

Kúp sarok

A kúp alakú sarkak jellemzője, hogy lefelé keskenyednek, így a vastag kezdőpont afféle tűsarokban végződik. Bár némileg biztonságosabbnak érezheted benne a járást, szemben a tűsarokkal, azért a tartásra nagy figyelmet kell biztosítani, hiszen könnyedén bokaficam lehet a vége, ha nincs benne jártasságod. Elsősorban egyébként inkább csizmákon köszön vissza ez a típus.

Telitalpú

Azoknak, akik a sarkak viselését nem annyira bírják, a telitalpú változatokkal érdemes kísérletezniük. Ezek talán a legkényelmesebbek a kategóriájukban, hiszen akár 10 centit is dobhat a magasságodon, anélkül, hogy különösebben megfájdulna bennük a lábad. Persze sokat számít, hogy milyen a cipő belseje (egy háncsos belsőrész hamar vízhólyagossá teszi a lábad), valamint az, hogy milyen pántok fogják közre a lábad, hiszen a kellő tartás nélkül a bokáidon fogod megérezni a fájdalmat.

Olvasd el ezt is!
Kényelmes és csinos magas sarkú? Bizony, hogy létezik!

A galériában pedig mutatunk pár kényelmes szandált is azokra a napokra, amikor a magas sarkú helyett a laposabb változatokat viselnéd!

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
5 kényelmes szandáltrend, amiről már most álmodozunk