A szakértő szerint az alábbi mellékhatásai lehetnek a lézeres szőrtelenítésnek

Getty Images/Andrey Shevchuk
JOY

Bármennyire is jól hangzik, a lézeres szőrtelenítés sem annyira hatékony és bizony vannak mellékhatásai.

Az utóbbi időben a női testszőrzet egyre elfogadottabbá vált, sokan vannak, akik felhagytak a szőrtelenítéssel és élvezik ezt a fajta természetességet. Mások azonban még mindig sima bőrrel érzik jól magukat, ők pedig küzdenek, melyik módszerrel szabaduljanak meg a makacs kis szőrszálaktól.

Olvasd el ezt is!
Valaki szőrösen szereti: 6 híres nő, aki nem hajlandó borotválkozni

A borotválkozástól kipattoghat a bőröd, a gyantázás fájdalmas, a szőrtelenítő krémekre pedig sokaknak érzékeny a bőre. Ilyen tapasztalások után nem csoda, ha te is azt fontolgatod, bevállalod és elmész egy „végleges” lézeres szőrtelenítésre. Ennek a technikának azonban lehetnek mellékhatásai, amelyekről nem árt tudnod.

Így működik a lézeres szőrtelenítés

„A lézeres szőrtelenítés lényege, hogy egy koncentrált lézerfénnyel behatolunk a szőrtüszőkbe és elpusztítjuk őket, így a szőr nem nő ki többet. Attól függően, hogy milyen típusú a bőröd, milyen színű és erősségű a szőröd, a bőrgyógyász más-más erősségű lézert fog alkalmazni”

- mondta el a HuffPost magazinnak Dr. Alpana Mohta bőrgyógyász.

Mivel a lézer a pigmentekre fókuszál, annál nem lesz sikeres a technika, akinek a szőrzete nagyon világos, esetleg már ősz. A kezelés heteken át tart, az utolsó után körülbelül nyolc héttel pedig sokaknál visszanő a 20 százaléka. A kezelés kissé fájdalmas, leginkább arra hasonlít, mint, amikor megégeted magad valamivel.

Ilyen mellékhatásai lehetnek a lézeres szőrtelenítésnek

Közvetlenül a lézeres kezelés után a következőket tapasztalhatod, ezektől nem kell megijedni. Ha azonban több napon át fennállnak, érdemes felkeresni a bőrgyógyászt:

  • közepes mértékű duzzadtság, pirosság
  • kivilágosodott vagy besötétedett bőr
  • kiütések megjelenése
  • égési sérülések, hólyagok, hegesedés

A lézeres szőrtelenítés legkellemetlenebb mellékhatása pedig az, hogy nem eltünteti, hanem felszaporítja a szőrszálakat. A szakember szerint ez többnyire sötétebb bőrárnyalatú (mediterrán, közel-keleti, ázsiai származású) nőkkel esik meg, akik az arcukon végeztetnek kezelést.

ÉS ezt olvastad már?

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
Szőrtelenítés: hogyan előzd meg a piros pöttyöket