Mi van egy modell mobilján? Kedvenc applikációink, melyek a hasznodra válhatnak

A Modellügynökség

Modelleket kérdeztünk, mi "lapul" az ő mobiljukon. Van egy jó hírünk: az Instagramnál sokkal hasznosabb appokat is érdemes pörgetni.�

Amíg a 90-es években csak vonalas telefonon tudtunk kommunikálni a modellekkel, akiknek papír alapú térképpel kellett eligazodniuk, addig mára az okostelefonoknak köszönhetően két kattintással elérhető minden, amire azonnal tudsz reagálni. A modellek kezében nem mindig kizárólag a szelfik és a gyönyörű helyszínek fotózása miatt van a mobil, hiszen mi, modellügynökök bármikor küldhetünk mailt vagy üzenetet, hogy azonnal el kellene rohanni egy castingra. A folyamatos rohanás miatt alapvető a powerbank használata, és hogy legalább olyan rendezettek legyenek a telefonon a dolgaik, mint egy határidőnaplóban. Ha te is szervezetten szeretnéd élni az életed és elkerülni a folyamatos káoszt, a következőket ajánljuk a végtelenül sorakozó appjaid mellé:

Appok kapcsolattartáshoz:

Már nem a Facebook számít az elsődleges kapcsolattartó appnak, persze ott is szoktunk írni a lányoknak. Viszont ha külföldön vannak, rendszeresen skypeolunk is egymással. A legeslegfontosabb, hogy az az e-mail cím legyen beállítva alapértelmezettnek a telefonon, amiről minden booker tud és ami folyamatosan jelzi a bejövő üzeneteket. Mindenkinek azt ajánljuk, hogy a saját nevével ellátott, komolyan vehető Gmail-fiókot hozzon létre és ezt állítsa be a telefonjára. Barabás Henriettnek például a Viber az egyik favortija:“A Skype mellett ez a második kedvencem, amivel tartom a kapcsolatot például az otthoniakkal. Ezen telefonálok, SMS-ezem, igazából olyan, mint a WeChat vagy a WhatsApp.”

Appok szervezéshez:

A modellek esetében egy precízen vezetett naptár akár a sikeres karriert is jelentheti, ezzel ellentétben a nemtörődömség súlyos veszteségeket eredményezhet, például munkák elbukását. Füzetek helyett érdemes a telefonod naptárjában vezetni a fontos eseményeket, így sosem fognak elveszni az adatok. Ha esetleg a telefonodnak annyi, más eszközökre is át tuod szinkronizálni a dátumjaidat. Előnye lehet még az is, hogy időben emlékeztet és nem marad átláthatatlan krikszkraksz a füzetben, ha esetleg többször kellene módosítani a bejegyzést. Pár ingyenesen letölthető példa: 24me, Cozi, Planner Pro, Remember the milk.



Appok utazáshoz:

Ha belevágsz a modellkedésbe, elengedhetetlen, hogy mindenhol időben és felkészülten jelenj meg. Sajnos késéskor nem fogadható el az az indok, hogy nem találtad meg, hogy pontosan melyik metróra kell szállnod Párizsban. Legalább egy megbízható alkalmazásnak kell lennie a telefonodon, ami elirányít adott időben az adott helyre, és amivel akár már előző nap is fel tudsz készülni. Gondolunk itt olyanokra, mint világtérképek, repülő és tömegközlekedési menetrendek, vagy maga az Uber, esetleg éttermek, kiadó szobák keresése a közelben. Nagyon fontos, hogy külföldön pénz- és mértékegységváltó appod is legyen. Airbnb, BKK Futár, EasyJet, Google Maps, iFly Airport Guide, Kayak, Moovit, Street Easy, TripIt, Yelp, XE – ezeket ajánljuk.
Hajdu Niki szerint “Az Airbnb app nagyon hasznos, amikor utazom. Itt szó szerint kiveszed egy idegen lakását, a képek és a hozzászólások alapján döntheted el, melyik a legideálisabb otthon a számodra. Emellett több alkalmazásom is van a légitársaságok miatt. Szintén rengeteg térkép városokról és metróvonalaikról.”
Barabás Henriett pedig a következőket gondolja: “A kedvenc valutaváltó appom az XE. Mindig napi szinten frissül, és ami a legjobb, hogy wifi nélkül is működik. Nagy kedvencem az app, amivel taxit, személyi sofőrt hívhatsz házhoz, megadva az úti célodat, vagyis az Uber. Amit szeretek benne, hogy követni tudod a térképen, merre jár a sofőr, hány perc alatt ér hozzád, és kb. mennyi idő és mennyibe kerül majd az út. Csak megadod a kártyaadatokat, amiket aztán automatikusan elment az app, így a fizetés is automatikus és e-mailben megkapod a számlát.”

Appok a modell életmódhoz:

Rendszerezetten a körméretek betartása is jobban megy, és persze maga a program kidolgozása, amivel ezt eléred. Legalább havonta behívjuk fényképezni és lemérni a lányokat, ezért a csalás lehetősége nem opció. Például, ha valakit kiajánlunk 90-es csípővel és mire kiutazik már 96-os lesz, az akár a hazaküldést is jelentheti. Ilyen típusú alkalmazásokkal akár előre is meg tudod tervezni, hogy mikor mit fogsz enni, és hogy hogyan tudsz akár külföldön is annyit mozogni, amennyit egyébként otthon szoktál. Azért is szuper, mert számszerűen vissza tudod nézni a változást és az azt kiváltó okot. Érdemes tundni, hogy kilókat sosem mérnek az ügynökségek és hogy koplalásról szó sem lehet. Közvéleménykutatásunk szerint modelljeink kedvencei ebben a témakörben a következők: Cron-O-Meter, MyFitnessPal, MyNetDiary, Laborom, Fooducate, Nike+, RunKeeper, Skimble Workout Trainer, FitStar, Tep.