Ezekkel a szomorú indokokkal viszik vissza legtöbbször a kutyákat az állatmenhelyekre

Madeline Bowen on Unsplash
Kerekes Vivien

Magyarországon is rengeteg kutyát visznek vissza az állatmenhelyekre, nem sokkal az örökbefogadás után. De miért? Mik a leggyakoribb indokok?

Azt gondolnánk, ha valaki veszi a fáradtságot, elmegy egy állatmenhelyre, megismerkedik egy kutyával és örökbefogadja, pontosan tudja, mire vállalkozik. Arra, hogy örökre felelősséggel tartozik az ebért, otthont és biztonságot nyújt neki, tanítja, orvoshoz viszi, és élete végéig vigyáz rá. Ehhez képest sajnos a valóság messze nem ilyen szép: egyáltalán nem ritka, hogy az állatmenhelyek arról számolnak be, tündéri, kedves, barátságos kutyákat is visszavisznek, alig pár nap vagy hét leforgása után. Épp mire a kutya megszokná, hogy van otthona...

Olvasd el ezt is!
6 kutyafajta, amit az emberek többsége ki nem állhat

Az utóbbi időben nagyon sok poszt jött velem szembe a témában, több állatmenhely is mesélt arról, hogy volt, amikor egyetlen nap alatt két kutyát is visszahoztak, az okok pedig elég szomorúak. Természetesen az is előfordul, hogy valakinek egyszerűen nincs más választása, ám viszonylag ritka, hogy ne lehessen más megoldást találni egy-egy problémára, ha már megtörtént az örökbefogadás. Most mi összeszedtük, melyek a leggyakoribb indokok, amikkel valaki visszavisz a menhelyre egy befogadott kutyát, ám mindezek előtt olvasd el az ASKA Alapítvány posztját, ami mindenkinek támpontot nyújthat:

Nagyon jól összeszedik, mire figyelj, ha már volt kutyád és mire, ha még nem, hiszen egy életre szóló döntést kell meghozni, ha örökbefogadsz.

A folytatásért pedig kattints a galériára!

Nézd meg a galériánkat - 6 kép
Ezekkel az indokokkal viszik vissza legtöbbször a menhelyre a kutyákat