4 tipp, hogyan lehet az irodai élet is nyugis a kutyával

Getty Images
Bíró Eszter
A cikk támogatója a PURINA állateledelek gyártója

Közeledik az Állatok Világnapja, amelynek alapelve, hogy az állatok boldogabbá, szebbé, nyugodtabbá teszik az életünket, méghozzá társként és barátként egyaránt. Október 4-én tehát az ember és állat közötti barátságot ünnepeljük, valamint ez a nap hívja fel a figyelmet az együttélés fontosságára is.

Talán ezt is jelzi az elmúlt években egyre népszerűbb, irodai életbe való beilleszkedése a kutyáknak, akik ahelyett, hogy otthon várnának ránk egész nap, szó szerint a mindennapjaink részévé tudtak így válni. Természetesen a nyitott vezetőség és kollégák mellett lényeges a megfelelő környezet, és persze a kutyánk lépésenkénti bevezetése az irodai életbe, amelyhez nem árt néhány tippet megfogadni. Fontos mindenekelőtt kiemelni azonban, hogy 3 hónap beszoktatási idő javasolt, fokozatosan növelve a munkahelyen töltött órák számát, hogy a kutyus is adaptálódni tudjon az új helyzethez.

Ne felejtsük el, hogy a kutya számára az idegen környezetben töltött napi több órányi, állandóan kontrollált viselkedés megterhelő, nem természetes állapot. Ezt vegyük számításba, amikor a munkahelyen együtt töltött napok számát megállapítjuk, akkor is, ha kedvencünk nem mutatja a jelét annak, hogy megterhelő lenne számára a feladat

- tanácsolja dr. Márton Kinga állatorvos, a PURINA Magyarország szakértői csapatának tagja.

1. Vigyél magaddal valami olyat, amihez kötődik

Érdemes bevinni az irodába egy otthon is használt párnát vagy plédet, amit sajátjának érez a négylábunk. Ezzel azt éreztetjük, hogy az iroda is az otthona, hogy biztonság és kellemes környezet veszi körül. Érdemes egyébként olyan helyre tenni, ami a kijelölt fekhelyéül is szolgálhat a munkahelyünkön.

2. Motiváció és jutalmazás

A beszoktatás során figyeljünk arra, hogy kutyánk figyelmét fenntartsuk, és ha jól viselkedik, kellőkép jutalmazzuk is meg. A jutalmazás során használjuk felváltva a játékot, jutalomfalatokat, simogatást és a dicséretet. A jutifalatokat használhatjuk például akkor, ha az iroda más területeire megyünk a kedvencünkkel vagy megbeszélésekre kísér el minket, de a kollegákkal való zökkenőmentes érintkezést is megkönnyítheti. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a napi energiaszükséglet maximum 10%-át fedezhetjük jutalomfalattal!

forrás: vlad shu/unsplash


A 18-39 éves korosztály 54 százaléka véli úgy, hogy az irodai kutyák révén barátságosabbá válik a munkahelyi légkör, nem beszélve arról, hogy 51 százalékuk szerint a mindennapi hajtásban a kis kedvencek stresszoldóként segítik a jó közérzet megőrzését. A nagyobb motiváció és a kollégák közötti ideális kommunikáció szintén a kutyabarát munkahely előnyei közé sorolható: az említett korosztályban a magyarok 44-44 százaléka látja úgy, a négylábúak ezekben is kiválóan teljesítenek, így téve hatékonyabbá a munkával töltött időt – derül ki a Purina Magyarország szeptemberi reprezentatív kutatásából.

3. Alakítsunk ki egy rendszert.

Akárcsak otthon, úgy a munkahelyen is legyen a kutyánknak egy napi rutinja. Legyen tisztában azzal, hogy mikor van játék, séta vagy éppen csend. Igyekezzünk ezért tartani az időt és nem az időjáráshoz igazítani az irodában töltött napját.

4. Legyenek kreatív szünetek!

Ilyenkor ne a sétára gondoljunk, hanem a játékra és a simogatásra. Ezekkel a pozitív élményekkel ugyanis azt erősítjük benne, hogy a munkahelyen csak boldogság és nyugalom veszi körül. De, ha ez nem lenne elég, magunknak is szerezhetünk néhány csodás pillanatot, ha adunk egy kis külön időt a kutyusunknak.

Kattints >> ide és olvass többet a kutyabarát iroda kezdeményezésről!

Ezt olvastad már?

Nézd meg a galériánkat - 9 kép
Kutyával a vörös szőnyegen: Magyar sztárok és imádott kedvenceik