Több oka is van annak, Japánban a párok miért alszanak külön szobában - Egyetértesz velük?

Unsplash
Léna

Te el tudnád képzelni, hogy külön szobában aludjatok a férjeddel, noha minden rendben van a kapcsolatotokban?

A legtöbb házaspárnak egyértelmű, hogy az összeköltözés egyet jelent a közös hálószobával és franciaággyal, azonban az utóbbi években egy új tendencia ütötte fel fejét. Legalábbis számunkra új, hiszen Japánban már évtizedek óta az a megszokott, hogy a házaspárok nemhogy nem osztoznak az ágyon, de külön hálószobával rendelkeznek, ahová elvonulhatnak esténként. Ahol pedig nincs lehetőség erre, mert kicsi a lakás, még oda is két külön ágyat helyeznek el a pár számára.

Olvasd el ezt is!
Egy kutatás felfedte, hány pár nem alszik együtt: erre az arányra viszont biztosan te sem számítottál

Valójában ez nem a szerelem hiányára vagy a kapcsolat minőségére utal náluk. Általában ők azért döntenek a külön ágy vagy szoba mellett, mert egészen eltérő menetrend szerint élik az életüket: van, hogy a családapa késő este ér haza a munkából, miközben a családanya kora reggel ébreszti a gyerekeket, és ha együtt aludnának, mindketten folyamatosan kimerültek lennének. Így viszont van lehetőségük pihenni, egészségesebb életet tudnak élni, és energikusabban tudják elvégezni a feladataikat.

Japánban ráadásul az is bevett szokás, hogy a kisgyerekek az édesanyjukkal alszanak, az apának pedig lehetősége van eldönteni, hogy csatlakozik-e hozzájuk, vagy külön szobába vonul át. A megosztott ágy jót tesz a gyerekek egészségének, biztonságosabb, hiszen a felügyelet állandó, és az édesanyjukkal való kapcsolatuk is erősödik ezáltal.

forrás: pexels

És hogy ez milyen hatással van egy házasságra? Bár sokan úgy gondolják, az együtt alvás megerősíti a kapcsolatot, a japánok szerint a külön töltött éjszakák még inkább! Mivel senkit sem zavar a párja horkolása, mocorgása, gondtalanul tudnak aludni, emiatt pedig kipihentebben ébrednek, és sokkal nyugodtabbak a nap folyamán, így a veszekedések is ritkábbak.

Persze a megosztott hálószobás módszer sem mindenkinél működik, hiszen még Japánban sem minden házaspár szeretné az éjszakát a párjától néhány méterre tölteni. Ebben szerepet játszanak az egyedi igények, és az is, hogy mit láttál gyerekként a szüleidtől. Te hogyan vélekedsz a témában?

Olvasd el ezt is!
11 típusú párkapcsolat létezik, de csak egy működik igazán: vajon te és a pasid melyikbe tartoztok?

A galériában egy párkapcsolati tanácsadó tippjeit olvashatod az összeköltözéssel kapcsolatban:

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
Egy párkapcsolati tanácsadó 10 tippje a sikeres összeköltözésért