4 trükk, ami segít, hogy gyorsabban be tudd törni az új csizmádat vagy bakancsodat

Getty Images
Kerekes Vivien

Nagyon idegesítő, amikor nem tudod hosszú időre viselni az új cipődet, mert feltöri a lábad. Szerencsére pár tippel gyorsabban betörheted a lábbelit!

Ha a téli szezonban te is vettél magadnak egy új csizmát vagy bakancsot, talán szembesültél azzal, amivel egy új cipő beszerzése után oly gyakran találkozunk. Méghozzá azzal, hogy a cipő még egyáltalán nincs betörve, és egyetlen viselés során sebessé válik tőle a lábad. Ha nem akarod addig halogatni a bakancs vagy csizma betörését, míg be nem köszönt a tavasz, adunk pár tippet, ami meggyorsíthatja a folyamatot - fájdalmaktól mentesen.

Olvasd el ezt is!
Megmutatjuk, hogy viselik a sztárcsajok a szezon legmenőbb csizmáját

1. Vízhólyagok ellen

Amikor felveszed a cipőt, egy percnyi séta után érezni fogod, hol nyomja, szorítja vagy dörzsöli a lábadat. Ebből már előre lehet is tudni, hol fog később fájni, esetleg hol alakulhat ki rajtad vízhólyag. Ezt érdemes megelőzni azzal, hogy egy percnyi próba után leveszed a cipőt, és ragtapaszt helyezel az érzékeny pontokra. A vízhólyagtapasz még jobb választás, és így már nem is tudja feltörni annyira az új bakancs a lábad!

2. Egy krumpli is elég

Néha az a jobb megoldás, ha megpróbálod kitágítani a csizma belsejét, hogy több hely maradjon a lábaidnak a mozgásra. Ebben egy vastagabb zokni is segítségedre lehet, amit egy cipőtágítóra kell csak felhúznod. Na persze meglehet, hogy nincs otthon ilyened: ebben az esetben egy nagyobb burgonya vagy bármi hasonló formájú és nagyságú tárgy segíthet. A lényeg, hogy éjszakára hagyd benne a cipőben, hogy az megpróbálja egy kicsit jobban kitágítani!

3. Kétperces művelet

Ez a trükk csak a bőrből készült cipőknél működik, ha szintetikus anyagokból készült a csizmád vagy bakancsod, inkább ne károsítsd a lábbelit! A feladatod nagyon egyszerű: vedd fel a cipőt, és azon a ponton, ahol érzed, hogy mindig feltöri a lábadat, kezdd el hajszárítózni (igen, úgy, hogy közben legyen rajtad). Ezt körülbelül 20-30 másodpercig csináld, megfelelő távolságból, nehogy megégesse a lábaidat. Ezt követően sétálj egy kicsit a lakásban, míg az anyag meleg, és emiatt rugalmasabb is. Így máris kicsit kényelmesebb lesz a lábbeli.

4. Szintetikus anyagokhoz

Ha szintetikus anyagokból készült a lábbelid, szintén van egy módszer a tágításra. Két zacskót tölts meg vízzel, majd ezeket helyezd bele a cipő belsejébe. Ha ez megvan, tedd őket a fagyasztóba éjszakára; ennyi idő alatt a víz megfagy, a térfogata nagyobb lesz, és elkezdi kitágítani a lábbeli belsejét. Így máris kényelmesebb lesz viselni, de azért egy kicsit melegítsd fel, mielőtt kilépsz benne a lakásból!

Ha pedig megelőznéd a kellemetlenségeket, és rögtön egy kényelmes cipővel indítanál, mi ezt a menő bakancsot ajánljuk figyelmedbe!

Olvasd el ezt is!
Chrissy Teigen a szezon legmenőbb farmer+csizma kombóját viselte

Ha pedig sneakert viselnél, íme néhány menő darab!

Nézd meg a galériánkat - 8 kép
Téli sneakerek, amikre szüksége van egy divatrajongónak