„Azt hiszem, tényleg gyűlölöm az anyósomat. Most mégis mit tehetnék?”

Részlet az Anyád napja c. filmből
Kata

Úgy érzed, a fenti kérdést már te is sokszor szívesen feltetted volna egy szakembernek? Nos, már nem kell, más megtette és a válasz is megérkezett rá.

„Mindennél jobban szeretem a páromat, de az anyukáját? Na, őt nem annyira… Annyira igyekszem valahogy ezt elnyomni magamban vagy túljutni rajta, de semmi nem működik. Oké, néha egy ideig működik, de aztán megint mond valami bántót, vagy elkezd hangosan panaszkodni rám valamilyen butaság miatt és akkor megint ugyanott vagyok. Segíts kérlek!” – írta egy házasságban élő anyuka név nélkül a Pure Wow-nak, aki egyszerűen nem tud békésen meglenni az anyósával. Ismerős a szitu? Akkor olvasd el, mit tanácsolt neki a a magazin pszichológus szerzője!

Olvasd el ezt is!
Az anyósom a hátam mögött átszervezte a nászutamat, ami viszont ezután történt, az még durvább

Ezt tedd a pszichológus szerint, ha gyűlölöd az anyósodat

„Kedves kérdező!

Amennyire könnyű a párunkat szeretni, sokszor olyan nehéz az ő szeretteit szeretni vagy legalább kedvelni. De mi van akkor, ha a párod anyukájának nincs szüksége egy teljesen új személyiségre a változáshoz, csak egy kicsit újra kell csomagolni, mint időnként a márkákat. Biztos már eszedbe jutott egy csomó híres szlogen, találj egy megfelelőt az anyósodra is.
Igen, jól érted, komolyan azt mondom, hogy mindannyiunknak egy kicsit olyan az agya, mint a jó marketingesnek és szövegírónak a reklámügynökségeknél, észre sem vesszük, de néhány karakteres véleményeket formálunk az agyunkban magunkról, a párunkról, a kapcsolatunkról és mindenki másról.
Gondolj bele, minden jó dolognak, ami valaha veled történt, van egy pozitív címkéje a fejedben, ahogyan a negatívaknak pedig van egy negatív. Lehet, hogy az anyósodról olyan „hashtageket” alkottál, mint #nemvalónekem #nemcsípemőt #panaszkirálynő és még sorolhatnám. Ne érts félre, nem azt mondom, hogy nem jogos, ahogyan érzel, mert biztosan az. A baj az emberekkel az, hogy ezek a címkék később már nem változtathatók meg csak nehezen, mert evolúciósan nehezen ismerjük be, ha valakit vagy valamit rosszul kategorizáltunk be. Van az anyósodnak jó tulajdonsága is? Akkor próbáld ki a módszeremet!”

- írta a szakember.

Ezt próbáld ki!

  • Írj egy listát arról, mivel címkézted fel eddig az anyóst
  • Ne érezd rosszul magad közben, ez csak móka, így fejlődhetsz a leggyorsabban
  • Ezután égesd el a listát
  • Vegyél elő új papírt és írj egy új listát azokkal a tulajdonságaival, amik számodra kedvelhetők
  • Ezután próbálj meg visszaemlékezni ezekre, amikor találkozol vele

Ezeket a sztorikat sem érdemes ám kihagyni!

Nézd meg a galériánkat - 10 kép
Nők felfedték a legelképesztőbb történeteket az anyósukról

Itt pedig Alíz battenbergi hercegnőről olvashatsz érdekességeket:

Nézd meg a galériánkat - 13 kép
Jelenetek II. Erzsébet királynő anyósának különös életéből