Így is lehet. A világ első állatos cirkusza élő állatok nélkül

optoma.com
B. Krisztina

A német Roncalli Cirkusz 1976-os alapítása óta klasszikus állatos cirkuszként működött egészen mostanáig. A világon elsőként az élő állatokat hologram technológiával helyettesítik, az eredmény pedig lenyűgöző.

Az állatos cirkuszok működését folyamatosan szigorítják, sőt egyre több ország tiltja be a vadállatok és háziállatok cirkuszban való szerepeltetését és tartását. A klasszikus cirkuszok legnagyobb sikereiket kétség kívül a vadállatos számaiknak köszönhették a múltban. Ezek a műsorszámok annyira látványosak és meghökkentőek a porondon, hogy az emberek nem szeretnek tudomást venni a megfélemlítésen alapuló idomításról, rabságban élő állatokról és a sokszor etikátlan és nem megfelelő tartásról. Azok a cirkuszok, akiknek a vadállatok szállítják a nézőket és a bevételük nagy részét, természetesen soha nem fogják beismerni, hogy a 7-es út mellett zsebkendőnyi területen maga alá ürítő teve nem él megfelelő körülmények között. Ezek a cirkuszok nem tudnának megélni az állatok nélkül, mert nincs más a tarsolyukban.

forrás: optoma.com

Nem úgy a német Roncalli cirkusz, ahol több mint 40 év után szakítottak a klasszikus cirkuszi modellel és élő állatok helyet hologram technológiával viszik az állatokat a porondra elképesztően látványos és meghökkentő módon. A technikát az Optoma fejlesztette ki, 32 méter széles és 5 méter magas mozgó 3D hologram képekkel töltik meg az arénát és nyűgözik le a nézőket.

Ez a 21. század cirkusza, mert az állatok nem az emberek szórakoztatására születtek.

A fantasztikus cirkusz most elérhető közelségben, Bécsben vendégszerepel egészen október közepéig.

forrás: optoma.com