Ezért van az, hogy nem bírod elviselni, ha visszahallgatod a saját hangodat

getty images
Joy.hu

Sokan egyenesen gyűlölik visszahallgatni a saját hangjukat egy felvételen. A tudománynak szerencsére erre is van magyarázata!

Olvasd el ezt is!
Van olyan zaj, amitől rögtön ideges leszel? Lehet, hogy egy betegség okozza!

Kezdjük az elején: amikor más emberek beszédét hallgatod, a hanghullámok a levegőn keresztül jutnak a füledbe, megmozgatják a dobhártyádat, az agyad pedig ezeket a rezgéseket változtatja hanggá (erre még talán emlékeztél is biosz óráról).

Azonban amikor te beszélsz, a hangszálaid és légutaid is vibrálnak, szóval két hangforrás is működik: a hanghullámok, amik a füledbe jutnak és a hangszálaid rezgése.

“Amikor te beszélsz, egy barlangból hallod vissza magad a saját fejedből. A hang az arcüregen keresztül a fül középső részéhez jut, ezért máshogyan érzékeled a saját hangodat, mint a többi ember”

- mondja Martin Birchall gégeorvos.
Olvasd el ezt is!
Sosem gondoltuk volna! Ezeket az infókat tudtodon kívül rögzíti rólad a telefonod

Az ok tehát az, hogy másképp hallod a hangodat, hiszen kétféle forrásból származik, míg mások csak egyféle forrásból fülelik, kívülről.

Egyébként egy kutatás szerint az emberek mindössze 38 százaléka képes felismerni a saját hangját, a legtöbben pedig meglepődnek vagy csalódottá válnak, hiszen mindenki ahhoz szokik, amit a fejében is hall.

Ha valamiért tényleg nem tudod elviselni a saját beszéded hangját, érdemes beszédterápiára járnod, így valamennyire megváltozhat a hangod.


A tudomány sok kérdésre választ adhat, így például arra is, miért vagy mindig éhes:

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Ezért vagy mindig éhes a tudomány szerint – 5 lehetséges ok