10 érdekes tény a húsvétról, amit az embereknek csak nagyon kis része ismer

Getty Images
Kerekes Vivien

Van pár dolog, amit nem tudunk erről az ünnepről, pedig csak még különlegesebbé válik tőle a húsvét!

A 2020-as húsvét sajnos a koronavírus miatt nem lehet olyan, mint az elmúlt években, de attól még az ünnepi hangulatot te is megteremtheted az otthonodban! A különlegesen megfestett tojásokkal, a mesés húsvéti dekorációval és néhány szuper recepttel tehetsz azért, hogy kilépj az otthon töltött hétköznapok forgatagából, és vidámabbá varázsold ezt a hosszú hétvégét.

Ha pedig már túl vagy a tojások megfestésén és a főzőcskézésen, olvasd el az alábbi érdekességeket a húsvétról, amiket eddig biztosan nem hallottál!

  • Tudtad, hogy az emberek 76%-a a csokinyuszinak először a füleit eszi meg? 5% a lábakkal, még 5% pedig a nyuszi farkával kezdi; a fennmaradó pár százalék pedig összevissza. Na és te melyik kategóriába tartozol?
  • Statisztikák szerint csak az Egyesült Államokban 2.6 milliárd dollárt költenek az emberek édességre a húsvéti időszakban, ha pedig ehhez az európai számokat is hozzáadnánk, óriási összegeket láthatnánk. Nem csoda, hogy a Halloween mellett ez az időszak az, amikor világszerte a lehető legtöbb édesség fogy a polcokról!
forrás: Getty Images
  • Egyes babonák szerint húsvétkor érdemes új ruhát viselni, mert ezzel egész évre szerencsét vonzol be az életedbe. Ezt korábban olyannyira komolyan vették, hogy New York felsőbb rétegeiben az emberek vadi új, szebbnél szebb darabokat vettek fel a templomi misékre az ötödik sugárúton. Ez adta meg később az alapját a New Yorkban megrendezésre kerülő húsvéti felvonulásoknak és fesztiváloknak.
  • Hogy miért épp húsvéti TOJÁS? Valójában kétféle válasz is létezik. Az egyik, hogy úgy vélték, ezzel szimbolikusan boldogságot és új kezdetet kívánhatsz az embereknek. A másik válasz az, hogy a tojást a termékenység szimbólumának tartották, a tavaszt pedig a születéssel és az újrakezdéssel, újjászületéssel azonosították, ezért ajándékoztak egymásnak az emberek tojást.
forrás: Getty Images
  • Régen a tojásfestékeket természetes anyagokból, zöldségekből készítették, például a hagyma héjából, a fa kérgéből, virágsziromból és különböző gyümölcsök levéből.
  • Korábban nem is a csokitojást vagy a nyuszit, hanem a perecet tartották a húsvét szimbólumának. Mindezt azért, mert úgy vélték, a formája hasonlít a keresztbe tett, imádkozó kezekre.
forrás: unsplash
  • 2011-ben Olaszországban elkészítették a világ legnagyobb húsvéti csokitojását. Több mint 10 méter magas lett, és közel 7200 kilót nyomott!
  • A húsvéti nyuszi, aki csokit és tojást ad a gyerekeknek - mind ismerjük a történetet. De azt kevésbé tudjuk, hogy valójában a húsvéti nyuszi fogalma a középkori Németországból származik, és először a 16. században írtak róla. Innen terjedt el szerte a világon.
forrás: unsplash
  • Régen nem csak tojáskereső játékokat játszottak az emberek! Korábban létezett egy olyan hagyomány is, amit a templomban játszottak: a pap eldobott egy főtt tojást valamelyik kórustagnak, aki aztán tovább dobta egy másiknak, és akinek a kezében volt pontban éjfélkor, megehette.
  • Világszerte nagy hagyománya volt húsvétkor annak, hogy sokan a kis csibéket színesre festették. Ez viszont az utóbbi években nagy ellenérzetet váltott ki az emberekből, így szerencsére egyre kevesebben hódolnak ennek a hagyománynak, és nem hajlandók festegetni a kis csibéket.
forrás: Getty Images
Olvasd el ezt is!
Ne csak a locsolóknak kedvezz! Dekoráld az otthonod cuki, virágkoszorús nyuszikkal! + Videós segédlet

A húsvétról megmaradt ételeket az alábbi módokon is felhasználhatod!

Nézd meg a galériánkat - 5 kép
Húsvéti maradékmentés hatékonyan