Hanoi az első vietnámi város, ahol hivatalosan betiltják a kutyahús kereskedelmét

livekindly.co
B. Krisztina

Vietnám jelenleg a második legnagyobb kutyahús fogyasztó ország Ázsiában, évente hozzávetőlegesen 5 millió kutya kerül vágóhídra. Kínában még ennél is megdöbbentőbb a helyzet, egy év alatt 20 millióra teszik azoknak a kutyáknak a számát, akik a húspiacra kerülnek.

Hanoiban, Vietnám fővárosában kb. 500 000 kutya és macska él, nagyjából 15 százalékukat csak és kizárólag húsfogyasztásra tenyésztik. A városban jelenleg közel 1000 üzletben árulnak kutyahúst emberi fogyasztásra.

Nagy lépésre szánta el magát Hanoi vezetősége, elsőként az ázsiai régióban. Nemrég bejelentették, hogy 2021-re hivatalosan megtiltják a városban a kutya húsipari kereskedelmét. A bejelentést hamarosan egy nyilatkozat is követte, mely arra hívja fel a hanoi lakosok figyelmét, hogy hagyják abba a kutyahús fogyasztását. A város vezetői szerint a kutyahús fogyasztása egyrészt taszítja a turistákat, másrészt sok betegsége terjedéséhez is vezethet, a leggyakoribbak ezek közül a veszettség és a leptoszpirózis. Ezen kívül felhívják a figyelmet a kutyák és az állatok humánus bánásmódjára is.

Ngoc Son Nguyen, az Egészségügyi Minisztérium vezetője bejelentette, hogy a tisztviselők fokozatosan fogják felszámolni a kutyahús termelést és kereskedelmet, 2021-re már egyáltalán nem lesz kapható a városban kutyahús.

forrás: livekindly.co

Az Animals Asia Foundation (AFF) egy olyan nonprofit állatvédő szervezet, mely az ázsiai állatok tisztességes bánásmódjáért küzd. Vezetőjük, Tuan Bendixsen is üdvözölte a döntést:

„Ez nem kulturális kérdés. Nem azt akarjuk eldönteni, hogy az emberek egyenek kutyahúst vagy ne. A legnagyobb probléma az, hogy rengeteg bizonyítékunk van arra, hogy a húsfeldolgozás folyamata kegyetlen és brutális, a folyamat elejétől a végéig. Nem bánhatunk úgy a kutyákkal, mint a csirkékkel, sertésekkel vagy tehenekkel. További probléma az is, hogy sokszor családoktól lopják el a kutyákat és viszik a vágóhídra. Az Asia Canine Protection Alliance (ACPA – kutyavédő szervezet) adatai szerint évente 20 000 családban élő kutya esik áldozatul a húskereskedelemnek.„

Óriási előrelépés ez Ázsiában, bízunk benne, hogy további városok és országok fognak csatlakozni a kezdeményezéshez.

Forrás